Hosting pod sklep internetowy – jak wybrać najlepszy?
Różnica między sklepem internetowym a sklepem stacjonarnym to miejsce, w którym klient dokonuje zakupu. W tym pierwszym przypadku jest to strona internetowa sklepu. Generowana tam sprzedaż jest członem funkcjonowania tego rodzaju e-biznesu. Strona musi zatem działać perfekcyjnie! – a to zależy od serwera. W tym artykule omówię, jaki hosting pod sklep internetowy np. na WordPress i WooCommerce wybrać.
Znajdziesz tam szczegółowo rozpisane rzeczy, na które zwrócić uwagę przy wyborze hostingu!
Spis treści
- Różne rodzaje usług hostingowych
- Domeny, certyfikaty, poczta e-mail
- Jaki hosting pod sklep internetowy? – kompendium
Aktualnie korzystamy wyłącznie z hostingu LH.pl
Dlaczego?
- Nigdy nas nie zawiedli, zarówno pod kątem serwerów, jak i obsługi.
- Zależy im na KAŻDYM kliencie – bez względu na skalę jego biznesu.
- Mają najszybszy support na planecie (nawet jeśli w komunikacji brakuje zwrotów grzecznościowych, to obsługa jest błyskawiczna i na temat).
- Oferują wiele usług (serwery współdzielone, VPSy, dedykowane, domeny, SSL, itd.). Można płacić fakturę w jednej firmie i mieć święty spokój.
- To fajni ludzie. Po prostu. Znamy ich osobiście, często spotykamy się na WordPressowych konferencjach (które i oni, i my wspieramy).
UWAGA! Użyj kodu WPDESK i kup swój hosting 20% taniej!
Różne rodzaje usług hostingowych
Istnieje wiele różnych rodzajów hostingu – stanowiącego swego rodzaju dom dla sklepu internetowego. W ofercie firm hostingowych znajdują się hostingi współdzielone, serwery VPS oraz serwery dedykowane. Bardzo często na rynku oferowane są również innowacyjne rozwiązania hybrydowe, takie jak Hosting Elastyczny firmy dhosting.pl, Hosting hybrydowy progreso.pl czy też serwery VPS zarządzane przez firmę hostingową.
Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Zły wybór może skutkować wolniejszym ładowaniem się strony. Czy wiesz, że aż 40% ludzi opuszcza stronę, jeśli ładuje się ona dłużej niż 3 sekundy 😥?
W najgorszych przypadkach sklep internetowy może w ogóle nie być dostępny, nie ładować się, co uniemożliwi dokonywanie jakichkolwiek zakupów! Przestój w działaniu sklepu to straty. Warto się przed nimi zabezpieczyć i zastanowić się solidnie, jaki hosting pod sklep internetowy na WordPress i WooCommerce wybrać ⭐.
Pamiętaj, że sklep internetowy generuje znacznie większe obciążenie dla serwera niż prosta strona firmowa czy blog osobisty. Hosting pod sklep internetowy, np. na WooCommerce powinien udźwignąć większy ruch i być stabilny 💪. Sprawdź parametry serwera i porównaj z ofertami innych firm hostingowych.
Domeny, certyfikaty, poczta e-mail
Serwer to nie wszystko. Nasz sklep internetowy musi mieć również swój adres. Firmy hostingowe sprzedają takie adresy – domeny. To na nich często zarabiają najwięcej dzięki wyśrubowanym marżom.
Warto zwrócić uwagę nie tylko na koszt rejestracji nowej domeny, ale i na cenę jej przedłużenia. Najwięksi gracze rynku hostingowego kuszą licznymi promocjami dla nowych domen, jednak ich przedłużenie kosztuje przesadnie dużo 🪙.
Sklep internetowy przetwarza prywatne dane klientów takie jak adres zamieszkania, numer telefonu czy adres e-mail. Nie mogą one wpaść w niepowołane ręce 🔒! Dlatego w przypadku tego typu stron internetowych szczególne znaczenie ma szyfrowana transmisja między serwerem, a internautą.
Takie szyfrowanie osiąga się dzięki zastosowaniu certyfikatu SSL, który przy okazji potwierdza autentyczność strony internetowej. Jest to kolejny element, na którego cenę warto zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji, jaki hosting pod sklep internetowy np. na WooCommerce wybrać. Dlaczego? Ponownie – firmy hostingowe stosują tutaj często duże marże.
Warto pamiętać, że o ile nie korzystamy z takich usług jak Gmail, to na hostingu trzymamy również pocztę e-mail. Wraz ze wzrostem sklepu internetowego liczba wiadomości wymienianych z klientami będzie znacząco rosła, a zatem i skrzynka będzie zajmować sporo miejsca na serwerze. Ważne zatem, aby pakiet hostingowy był odpowiednio pojemny i dynamiczny pod tym kątem, a także pod zwiększone obciążenia wysyłki maili.
Jaki hosting pod sklep internetowy? – kompendium
Nie ma sensu powielać dobrze napisanych treści. W tym tygodniu opublikowałem swoiste kompendium dotyczące wyboru hostingu. Przedstawiam tam szczegółowo parametry ofert firm hostingowych, dzięki czemu wybór odpowiedniego usługodawcy staje się znacznie prostszy 🌬️.
Zobacz kompendium: jak wybrać hosting pod WooCommerce →
Zapraszam Ciebie do zapoznania się z tym artykułem 🙂. Pomoże on podjąć Ci decyzję, jaki hosting pod sklep internetowy wybrać. Nie koncentruje się on stricte na sklepach internetowych. Jest on jednak uniwersalny na tyle, że odnosi się również do Twojej sytuacji – właściciela lub administratora aktualnego, bądź przyszłego sklepu internetowego WooCommerce.
W razie pytań zostaw komentarz 🙂.