Przelewy24 vs płatności Tpay – porównanie stawek, usług, możliwości

Przelewy24 vs płatności Tpay

Do tej pory porównaliśmy ze sobą różnych dostawców bramek płatności mobilnych – Przelewy24, PayU, Tpay oraz Dotpay w różnych konfiguracjach. Tym razem zestawimy Przelewy24 vs płatności Tpay i również sprawdzimy, który z wybranych operatorów przygotował dla Ciebie ciekawszą ofertę.

Spis treści

💡 To nie jedyny z naszych wpisów porównujących bezpośrednio 2 wybrane bramki płatności. Pozostałe wpisy znajdziesz w cyklu porównanie bramek płatności →

Przelewy24 vs Tpay – rejestracja

Podobieństwa

Aby skorzystać z obu bramek, musisz założyć konto na stronach usługodawców i wypełnić stosowny formularz. Zarówno Przelewy24 jak i Tpay umożliwiają założenie konta tylko firmom. W formularzach musisz podać dane firmowe takie jak NIP, REGON itp., w zależności od formy działalności gospodarczej.

Przelewy24 vs płatności Tpay - formularz rejestracyjny w P24
Rejestracja w Przelewy24

Różnice

Przelewy24 mają tę zaletę, że nie wymagają wysyłania dodatkowych dokumentów, aby potwierdzić prawdziwość danych. Firma korzysta z ogólnodostępnych baz (np. CEIDG) i weryfikuje, czy podane dane firmowe są prawidłowe. Przy Tpay musisz samodzielnie dostarczyć dokumenty firmowe, potwierdzające zgodność informacji.

Dużą korzyścią po stronie Przelewy24 jest obsługa wielu walut. Jeśli zależy Ci na płatnościach w innych walutach niż PLN, np. w EUR, GBP, UAH, RON, CZK zapoznaj się ze szczegółami oferty.

💡 Usługa obsługi walut musi zostać włączona przez obsługę Przelewy24 ale nie wymaga dodatkowej konfiguracji w naszej wtyczce. Wystarczy, że w sklepie skonfigurujesz inne waluty dla produktów.

Negocjacje warunków

Podobieństwa

Na podstawie dostępnych informacji ciężko znaleźć podobieństwa w zakresie negocjacji stawek. Z doświadczenia jednak wiemy, że bramki mobilne są otwarte na negocjacje, nawet jak nie informują o tym na swoich stronach. Trzeba być jedynie przygotowanym, że elastyczność w negocjacjach zależy od wysokości generowanego obrotu w skali miesiąca.

💡 Nie lubisz, nie chcesz lub boisz się negocjować? Nie szkodzi. Zrobiliśmy to za Ciebie! Wynegocjowaliśmy niższe prowizje w PayU, Przelewy24 i Tpay. Nie ma za co 🙂.

Różnice

Porównując Przelewy24 vs Tpay można zauważyć nieco inne podejście w zakresie negocjacji. Przelewy24 na swojej stronie internetowej mają dokładnie rozpisaną tabelkę wraz z wartościami stawek za konkretne usługi, bez informacji o możliwości przygotowania indywidualnej oferty.

Z kolei Tpay (nie mylić z T-pay) ma określone stawki jedynie na część usług (np. przelewy natychmiastowe), a przy innych – np. płatność portfelami elektronicznymi – prowizja ustalana jest indywidualnie. Może to sugerować, że większe pole negocjacyjne oferuje Tpay, nawet jeśli posiadasz sklep z mniejszymi obrotami (np. poniżej 40 tys. zł.).

Przelewy24 vs Tpay - metody płatności w serwisie (nie T-pay)
Metody płatności Tpay

Przelewy24 vs Tpay – opłaty

Podobieństwa

Porównanie Przelewy24 vs Tpay wykazało, że tak jak we wszystkich dostępnych bramkach płatności online, tak i analizowane bramki oferują darmowe wypłaty środków z konta. W pozostałych opłatach widać znaczne różnice na korzyść bramki Przelewy24.

Różnice

Aktywacja konta do wypłat

Zacznijmy od tego, że Tpay pobiera 199 zł za aktywację konta do wypłat, w czasie gdy Przelewy24 pobierają jedynie 1,5 zł przy aktywacji konta do wypłat. Gdyby wysokość stawek w Tpay rekompensowała koszt aktywacji, dałoby się to przeboleć, niestety tak nie jest. Tpay umożliwia darmowe pobieranie środków z konta tylko cztery razy w miesiącu (za każdy następny „kasuje” 2 zł), w czasie gdy Przelewy24 umożliwiają nieograniczoną ilość wypłat za darmo.

Zwroty

Ponadto, Przelewy24 pobierają opłatę za zwrot środków na konto klienta w wysokości prowizji za transakcję, w momencie, gdy Tpay ma stałą stawkę – 0,90 zł. Tutaj naturalnie wszystko zależy od wysokości przelewu, także nie można stwierdzić na 100%, która stawka jest w rzeczywistości bardziej atrakcyjna.

Chargeback

Dużą rozbieżność w stawkach zobaczysz za to przy opłacie chargeback. W czasie, gdy Przelewy24 oferują samodzielny zwrot kosztów na konto klienta sklepu za 0 zł, tak Tpay pobiera za usługę aż 20 zł.

Stawki za płatności online

W stawkach za e-przelew, e-transfer i płatność kartą widać rozbieżność, tym razem na korzyść Tpay. Przelewy24 pobierają odpowiednio 1,9% za wszystkie usługi, w czasie gdy Tpay pobiera 1,5% + negocjuje część stawek indywidualnie.

Przelewy24 vs Tpay - zakres usług.jpg
Zakres usług w serwisie Przelewy24

Oferowane usługi

Podobieństwa

Przelewy24 i Tpay oferują płatności ratalne oraz integrację z PayPal. W zakresie płatności mobilnych obydwie bramki oferują płatność Premium SMS, mPay oraz BLIK.

Różnice

Przede wszystkim, w pojedynku Przelewy24 vs Tpay, pierwsza bramka oferuje większe możliwości w zakresie rodzajów obsługiwanych kart:

KartaPrzelewy24Tpay
Visa
Visa Electron
Mastercard
Maestro
Diners Club
JCB
PBK
American Express

Przy płatnościach mobilnych usługodawcy proponują mniej więcej te same możliwości:

Płatności mobilnePrzelewy24Tpay
BLIK
Premium SMS
mPay
Sky Cash
Płacę z IKO
PeoPay
V.me by Visa

Podsumowanie

Analiza Przelewy24 vs Tpay pokazała, że w większości usług to jednak Przelewy24 oferują atrakcyjniejsze stawki.

Wciąż, Tpay (nie T-pay) w części usług nie podaje konkretnych wartości prowizji, jedynie informuje o możliwości indywidualnej negocjacji cen. Może być to szansa na wynegocjowanie lepszych warunków, jednak pozostaje pytanie, czy w praktyce tylko te większe sklepy, np. przekraczające obrót 40 tys. zł, mogą liczyć na faktycznie atrakcyjniejsze stawki, które będą korzystniejsze od oferty Przelewy24.

💡 Jeśli chcesz dodatkowo obniżyć swoje stawki, możesz skorzystać ze specjalnej oferty WP Desk: niższe prowizje Przelewy24 lub niższe prowizje w Tpay.

Jeśli chcesz porównać inne bramki płatności online, przygotowaliśmy zbiorcze zestawienie z dodatkowymi informacjami, gdzie możesz zobaczyć porównanie bramek płatności Autopay, PayU, Przelewy24 i Tpay i zweryfikować, która bramka wypada najkorzystniej. Miłej lektury!

Sprawdź wszystkie wtyczki do płatności od WP Desk →

 

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail