Przelewy24 vs Tpay – porównanie stawek, usług, możliwości

Do tej pory porównaliśmy ze sobą różnych dostawców bramek płatności mobilnych – Przelewy24, PayU, Tpay oraz Dotpay w różnych konfiguracjach. Tym razem zestawimy Przelewy24 vs Tpay i również sprawdzimy, który z wybranych operatorów przygotował dla Ciebie ciekawszą ofertę.

Przelewy24 vs Tpay - formularz rejestracyjny
Rejestracja w Przelewy24
To nie jedyny z naszych wpisów porównujących bezpośrednio 2 wybrane bramki płatności. Pozostałe wpisy znajdziesz w cyklu porównanie bramek płatności →

Przelewy24 vs Tpay – rejestracja

Podobieństwa

Aby skorzystać z obu bramek, musisz założyć konto na stronach usługodawców i wypełnić stosowny formularz. Zarówno Przelewy24 jak i Tpay umożliwiają założenie konta tylko firmom. W formularzach musisz podać dane firmowe takie jak NIP, REGON itp., w zależności od formy działalności gospodarczej.

Różnice

Przelewy24 mają tą zaletę, że nie wymagają wysyłania dodatkowych dokumentów, aby potwierdzić prawdziwość danych. Firma korzysta z ogólnodostępnych baz (np. CEIDG) i weryfikuje, czy podane dane firmowe są prawidłowe. Przy Tpay musisz samodzielnie dostarczyć dokumenty firmowe, potwierdzające zgodność informacji.

Dużą korzyścią po stronie Przelewy24 jest obsługa wielu walut. Jeśli zależy Ci na płatnościach w innych walutach niż PLN, np. w EUR, GBP, UAH, RON, CZK zapoznaj się ze szczegółami oferty.

Usługa obsługi walut musi zostać włączona przez obsługę Przelewy24 ale nie wymaga dodatkowej konfiguracji w naszej wtyczce. Wystarczy, że w sklepie skonfigurujesz inne waluty dla produktów.

Negocjacje warunków

Podobieństwa

Na podstawie dostępnych informacji ciężko znaleźć podobieństwa w zakresie negocjacji stawek. Z doświadczenia jednak wiemy, że bramki mobilne są otwarte na negocjacje, nawet jak nie informują o tym na swoich stronach. Trzeba być jedynie przygotowanym, że elastyczność w negocjacjach zależy od wysokości generowanego obrotu w skali miesiąca.

Nie lubisz, nie chcesz lub boisz się negocjować? Nie szkodzi. Zrobiliśmy to za Ciebie! Wynegocjowaliśmy niższe prowizje w PayU, Przelewy24, Tpay i Dotpay. Nie ma za co :)

Różnice

Porównując Przelewy24 vs Tpay można zauważyć nieco inne podejście w zakresie negocjacji. Przelewy24 na swojej stronie internetowej mają dokładnie rozpisaną tabelkę wraz z wartościami stawek za konkretne usługi, bez informacji o możliwości przygotowania indywidualnej oferty.

Z kolei Tpay ma określone stawki jedynie na część usług (np. przelewy natychmiastowe), a przy innych – np. płatność portfelami elektronicznymi – prowizja ustalana jest indywidualnie. Może to sugerować, że większe pole negocjacyjne oferuje Tpay, nawet, jeśli posiadasz sklep z mniejszymi obrotami (np. poniżej 40 tys. zł.)

Przelewy24 vs Tpay - metody płatności w serwisie Tpay
Metody płatności Tpay

Przelewy24 vs Tpay – opłaty

Podobieństwa

Porównanie Przelewy24 vs Tpay wykazało, że tak jak we wszystkich dostępnych bramkach płatności online, tak i analizowane bramki oferują darmowe wypłaty środków z konta. W pozostałych opłatach widać znaczne różnice na korzyść bramki Przelewy24.

Różnice

Zacznijmy od tego, że Tpay pobiera 10 zł za aktywację konta, w czasie gdy Przelewy24 pobierają jedynie 1,5 zł przy aktywacji konta. Gdyby wysokość stawek w Tpay rekompensowała koszt aktywacji, dałoby się to przeboleć, niestety tak nie jest. Tpay umożliwia darmowe pobieranie środków z konta tylko cztery razy w miesiącu (za każdy następny kasuje 2 zł), w czasie gdy Przelewy24 umożliwiają nieograniczoną ilość wypłat za darmo.

Ponadto, Przelewy24 pobierają opłatę za zwrot środków na konto klienta w wysokości prowizji za transakcję, w momencie, gdy Tpay ma stałą stawkę – 0,90 zł. Tutaj naturalnie wszystko zależy od wysokości przelewu także nie można stwierdzić na 100%, która stawka jest w rzeczywistości bardziej atrakcyjna.

Dużą rozbieżność w stawkach zobaczysz za to przy opłacie chargeback. W czasie, gdy Przelewy24 oferują samodzielny zwrot kosztów na konto klienta sklepu za 0 zł, tak Tpay pobiera za usługę aż 20 zł.

W stawkach za e-przelew, e-transfer i płatność kartą widać rozbieżność, tym razem na korzyść Tpay. Przelewy24 pobierają odpowiednio 1,9% za wszystkie usługi, w czasie gdy Tpay pobiera 1,5% + negocjuje część stawek indywidualnie.

Przelewy24 vs Tpay - zakres usług.jpg
Zakres usług w serwisie Przelewy24

Oferowane usługi

Podobieństwa

Przelewy24 i Tpay oferują płatności ratalne oraz integrację z PayPal. W zakresie płatności mobilnych, obydwie bramki oferują płatność Premium SMS, mPay oraz BLIK.

Różnice

Przede wszystkim, w pojedynku Przelewy24 vs Tpay, pierwsza bramka oferuje większe możliwości w zakresie rodzajów obsługiwanych kart:

KartaPrzelewy24Tpay
Visa
Visa Electron
Mastercard
Maestro
Diners Club
JCB
PBK
American Express

Przy płatnościach mobilnych usługodawcy proponują mniej więcej te same możliwości:

Płatności mobilnePrzelewy24Tpay
BLIK
Premium SMS
mPay
Sky Cash
Płacę z IKO
PeoPay
V.me by Visa

Podsumowanie

Analiza Przelewy24 vs Tpay pokazała, że w większości usług to jednak Przelewy24 oferują atrakcyjniejsze stawki.

Wciąż, Tpay w części usług nie podaje konkretnych wartości prowizji, jedynie informuje o możliwości indywidualnej negocjacji cen. Może być to szansa na wynegocjowanie lepszych warunków, jednak pozostaje pytanie, czy w praktyce tylko te większe sklepy, np. przekraczające obrót 40 tys. zł, mogą liczyć na faktycznie atrakcyjniejsze stawki, które będą korzystniejsze od oferty Przelewy24.

Jeśli chcesz dodatkowo obniżyć swoje stawki, możesz skorzystać ze specjalnej oferty WP Desk: niższe prowizje Przelewy24 lub niższe prowizje w Tpay.

Jeśli chcesz porównać inne bramki płatności online, przygotowaliśmy zbiorcze zestawienie z dodatkowymi informacjami, gdzie możesz zbiorczo porównać PayU, Dotpay, Przelewy24 i Tpay i zweryfikować, która bramka wypada najkorzystniej. Miłej lektury!

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail