Naszą misją jest sprawienie, aby WooCommerce
było mniej kłopotliwe i przyjemniejsze

Historia Maćka i WooCommerce

Na długo przed tym, kiedy pojawił się WooCommerce, pracowałem z motywami WooThemes tłumacząc je na polski. Przygodę z WooCommerce również zacząłem od tłumaczenia – było to zaraz po tym, kiedy wtyczka pojawiła się na rynku. W styczniu 2012 pojawiło się moje tłumaczenie WooCommerce, które następnie aktualizowałem, aż do momentu przeniesienia go do oficjalnego kanału tłumaczeń w portalu Transifex, gdzie obecnie koordynuję pracę nad jego udoskonalaniem.

Kilka miesięcy później w ramach mojej firmy Inspire Labs, wraz z zespołem, stworzyliśmy pierwszą wtyczkę – bramkę płatności Przelewy24. W lipcu 2013 wystartował WP Desk, w ramach którego do dziś oferujemy wtyczki WooCommerce, sklepy oraz pomagamy naszym klientom w rozwijaniu ich biznesów na WordPressie.

W 2014 roku Kasia Świderska organizując WordCampa zaprosiła nas, żebyśmy opowiedzieli o WooCommerce, bo temat coraz częściej pojawiał się w grupie WordPress PL na Facebooku. I tak zaczęła się moja przygoda z prelekcjami. Od kilku miesięcy opowiadam o WooCommerce i przekonuję kolejne osoby, że sklep na WordPressie to poważny biznes, który może bez problemu konkurować z Prestashop czy Magento.

Kolejnym krokiem, który przyszedł naturalnie, jest dzielenie się wiedzą i zachęcanie nowych osób do korzystania z WooCommerce. I tak właśnie powstał WooCommerce PL.

Ekipa WooCommerce PL

Kolejność wg liczby wpisów :)

Albert Nogala

Product Manager sklepu wpdesk.pl, odpowiedzialny za jego marketing, sprzedaż, oraz rozwój nowych usług.

Janusz Kamiński

Specjalista działu marketingu firmy TemplateMonster. W branży IT pracuje od 5 lat. Posiada doświadczenie w SEO, marketingu internetowym. Oprócz tego interesuje się projektowaniem internetowym.

Szymon Barczak

Junior Growth Hacker w WP Desk. Na co dzień pracuje nad zwiększaniem liczby użytkowników wtyczek WP Deska. Prywatnie interesuje się psychologią i retro graniem.

Daniel Pietrak

Od marca 2015 do października 2016 pomagał korzystającym z WP Deska rozwiązywać ich codzienne problemy związane z obsługą sklepów. Prywatnie, wielki entuzjasta rowerów szosowych i wyśmienitej kawy. Minimalista.

Maciek Swoboda

Okres fascynacji WordPressem zaczął się u mnie w 2006 roku i trwa niezmiennie do dziś przyjmując różne formy. Obecnie moja pasja przybrała postać działalności na rzecz WP Desk, gdzie skupiam się na znajdowaniu rozwiązań pozwalających na monetyzację wordpressowych biznesów. W swojej pracy staram się kłaść nacisk na prostotę i funkcjonalność, czyli cechy wyróżniające WordPressa.

Piotr Ostrowski

Miłośnik eksploracji kosmosu, pinballa i sprytnych rozwiązań internetowych. Kocha WordPressa z wzajemnością.

Tomasz Dziuda

Lead Developer w GavickPro, miłośnik i propagator WordPressa. Organizator WordUp Łódź, WordCamp Polska 2014 i aktywny prelegent na WordUpach odbywających się w różnych rejonach Polski. Pasjonat nowych technologii webowych, który dotrwał do wymarzonych przez siebie czasów w których nie trzeba martwić się Internet Explorerem, a tydzień bez nowego frameworka w JavaScript nie istnieje.

Bartek Gąsior

Copywriter, który szczerą sympatią darzy WordPressa. Na co dzień pisze o marketingu internetowym, e-commerce i muzyce.

Kasia Michalska

Marketingowiec – freelancer, związana z branżą od 7 lat. Zdobywała doświadczenie zarówno w agencjach marketingowych jak i w działach marketingu po stronie klienta. Zafascynowana strategią i realizacją celów w oparciu o dane.

Katarzyna Aleszczyk

Zakochana w WordPressie od pierwszego wejrzenia, od grudnia 2013 rozwija markę i blog e-kreatywnie.pl, a od ponad roku również własny sklepik internetowy w oparciu o WooCommerce, współorganizatorka spotkań WordUp Silesia. W wolnych chwilach uwielbia czytać dobre powieści kryminalne przy dzbanku wyśmienitej herbaty. Trudne chwile pomaga jej przetrwać „Dzień świra”.

Piotr Jabłonowski

Dba o rozwój flexibleshipping.com i wspiera zespół w przekuwaniu pomysłów na rozwiązania dla naszych klientów.

Bartosz Gajewski

Content Specialist w WP Desk. Za pomocą słowa pisanego i video stara się zwiększać liczbę użytkowników wtyczek. Prywatnie miłośnik gór i kina europejskiego.

Błażej Starosta

Pasjonat technologii, wieloletni webmaster, tworzący serwisy przy użyciu popularnych CMS typu WordPress oraz Prestashop. Skończył studia podyplomowe w zakresie tworzenia aplikacji internetowych, posiada doświadczenie w sprzedaży internetowej. Obecnie współpracuje z LH.pl

Iwona Kober

Przygodę ze sklepami zaczełam od Prestashopu. Nawet nie wiem kiedy w moim życiu pojawił się WordPress, ale chyba ze względu na „wyzwanie” połączenia bloga ze sklepem. Miał to być krótki romans – próba sił, zamiast tego rzuciłam w kąt inne CMS-y i rozkochałam się w połączeniu WordPress+WooCommerce z jednego najważniejszego powodu – JEST PROSTY! Jest napisany dla ludzi – WSZYSTKICH. Niezależnie od wiedzy, wieku, wykształcenia – tego systemu może nauczyć się każdy, a przecież o to własnie chodzi, bo sklep ma służyć przede wszystkim NAM i nie powodować przy tym bólu głowy. Zawodowo tworzę na freelanserzy.pl

Jakub Pusiak

Frontend developer i sprzedawca grzybków. Jestem z Poznania i możesz mnie spotkać na WordUp Poznań. Piszę o Frontendzie i WordPressie na moim blogu lebrande.pl.

Przemysław Rosa

Szlifuje szybkość, rzeczowość i elastyczność obsługi klientów. Po godzinach stolarz hobbista :)

Szymon Odyjas

Swój pierwszy sklep internetowy zrobiłem w 2009 roku. Od tego czasu testowałem i korzystałem z wielu systemów CMS a moim ulubionym jest WordPress. Prosty, intuicyjny z niemal nieograniczonymi możliwościami modyfikacji i dostosowania do różnych potrzeb – właśnie dlatego wybrałem WordPress’a. Poza tworzeniem stron internetowych dla klientów prowadzę także własnego bloga (naturalnienaturalni.pl, który często jest polem doświadczalnym dla nowych pomysłów i ciekawych rozwiązań.

Tomasz Bednarek

Z entuzjazmem znajduje nowe rozwiązania. Pomaga klientom rozwijać sklepy, wdrażać dobre pomysły i spać spokojniej :)

Mateusz Mazurek

Przedsiębiorca internetowy. Autor i wydawca blogów oraz były właściciel i współwłaściciel sklepów internetowych i projektów e-commerce. Użytkownik i klient dziesiątek form hostingowych. Obecnie w ramach projektu Jak Wybrać Hosting prowadzi ranking hostingów, gdzie testuje, sprawdza i recenzuje firmy hostingowe oraz radzi na co uważać wybierając serwer dla swojego projektu.

Monika Kwiatkowska

Miłośniczka książek, rowerów i gier planszowych. Na co dzień pomaga klientom w ogarnianiu sklepów opartych o WooCommerce.

Dawid Szwed

Programista, entuzjasta dobrych praktyk i poszukiwacz nowych rozwiązań. Organizator WordUp Silesia. Prywatnie jest mężem Agnieszki i szczęśliwym tatą. W wolnym czasie gra w koszykówkę. Pomysłodawca i założyciel agencji WordPressowej wp360.pro, współzałożyciel i team leader w agencji gootek.pl

Rafał Wróbel

Jestem wielkim fanem WordPressa i wszystkiego co z nim związane. Uwielbiam ten system za prostotę oraz dostępność dodatków i ogromną społeczność. Interesuję się również Photoshopem, edycją zdjęć, grafiką biznesową. Ostatnio dogłębnie pochłonęło mnie poznawanie tajników marketingu internetowego. Od kilku lat prowadzę wydawnictwo informatycznych kursów wideo, których jestem autorem. Edugrafia.pl to platforma gdzie staram się dzielić zdobytą wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Przyjdź i pracuj z nami

WP Desk to zespół, który nie tylko osiąga sukces finansowy, ale przede wszystkim tworzy miejsce, w którym ludzie mogą dobrze pracować. Współpracując z nami możesz wykorzystać swoje indywidualne pasje i umiejętności. To zaangażowanie i innowacyjne pomysły każdego pracownika decydują o sukcesie firmy.