PayU vs Przelewy24 – wybierz najlepszą bramkę płatności dla sklepu internetowego

Wybór bramki mobilnej może być trudnym zadaniem, szczególnie w sytuacji, kiedy trudno wskazać różnice między usługami. Najczęściej zaczynamy od analizy rynku. Wśród bramek mobilnych jest kilku głównych operatorów. Zazwyczaj po wstępnej selekcji pozostaje jednak dwóch pretendentów, ubiegających się o rolę naszej bramki płatności mobilnej. Zdecydowaliśmy się porównać PayU vs Przelewy24, aby sprawdzić, która z nich oferuje ciekawszą ofertę. Porównanie przygotowaliśmy w formie ścieżki, jaką pokonuje właściciel e-sklepu, aby wybrać dostawcę.

Grafika ze strony internetowej PayU - baner "Zarejestruj firmę"

To pierwszy z naszych wpisów porównujących bezpośrednio 2 wybrane bramki płatności. Następne wpisy znajdziesz w cyklu porównanie bramek płatności →

1. PayU vs Przelewy 24 – rejestracja

Podobieństwa

Zarówno PayU jak i Przelewy24 oferują możliwość rejestracji przez Internet. Aby dokonać rejestracji, trzeba podesłać skan dowodu osobistego. Całość trwa mniej więcej 1 do 2 dni i można od razu korzystać z bramek. Decydując się na ofertę któregokolwiek z operatorów, musimy prowadzić działalność gospodarczą.

Różnice

Obydwóm dostawcom musimy przesłać dokumenty firmowe, zawierające informacje m.in. o CEIDG i KRS, jednak Przelewy24 pozyskują te dokumenty z ogólnodostępnych baz, a do PayU dokumentację musimy dostarczyć sami. Ponad to, PayU liczy sobie aż 199 zł opłaty aktywacyjnej, a Przelewy24 – 1,5 zł w ramach przelewu weryfikującego.

Najszerszy wybór form płatności na rynku - baner

2. Negocjacje warunków

Logika podpowiada, że ten punkt powinien być jako pierwszy. W praktyce, negocjować mogą jedynie duże sklepy internetowe, które mają określony obrót. Najczęściej przedmiotem negocjacji jest wysokość prowizji za transakcje.

Podobieństwa

W obu przypadkach można negocjować warunki. Każdy biznes jest inny i w zależności od specyfiki, obrotu itp. możemy wynegocjować sobie bardziej korzystne stawki.

Różnice

Ciężko wskazać konkretne różnice. Jedynie PayU informuje na swojej stronie o możliwości obniżenia prowizji do 2,2% + 0,30 zł po przekroczeniu obrotu 50 tys. zł. Na stronie Przelewy24 nie można znaleźć podobnych możliwości, co może oznaczać, że z każdym przypadkiem trzeba kontaktować się telefonicznie.

PayU vs Przelewy24 - baner ze strony PayU przedstawiający zalety oferty

3. PayU vs Przelewy24 – opłaty

Podobieństwa

W starciu PayU vs Przelewy24 obaj dostawcy oferują darmowe wypłaty środków z konta i możliwość zwrotu należności na konto klienta, w cenie kosztu prowizji za transakcję. Niestety podobieństwa na tym się kończą na korzyść Przelewy24.

Różnice

Zastanawiając się między PayU a Przelewy24, za drugim pretendentem z pewnością przemawia wysokość opłat. Jedynym ratunkiem dla PayU może być bardzo elastyczne podejście przy negocjacjach, jednak żadna informacja na stronie www na to nie wskazuje.

Idąc po kolei z opłatami, PayU pobiera od 2,2 do 2,5% prowizji za e-transfer + opłatę stałą w wysokości 30-35 gr, gdzie firma Przelewy24 pobiera tylko 1,9% stałej prowizji. Stawki wyglądają podobnie przy e-przelewach oraz płatnościach kartą kredytową. Wyjątkiem może być jedynie opłata chargeback, gdzie PayU oferuje bezwarunkowe 0 zł a z kolei Przelewy24 – również 0 zł, ale tylko wtedy, jak własnoręcznie wykonamy zwrot środków.

Obniżyć wysokość opłat może instalacja wtyczek PayU WooCommerce lub Przelewy24 WooCommerce.

PayU vs Przelewy24 - funkcje Przelewy24
PayU vs Przelewy24 – funkcje Przelewy24

4. Oferowane usługi

Podobieństwa

W pojedynku PayU vs Przelewy24 remis mamy w nielimitowanych darmowych wypłatach środków na konto oraz możliwości płatności ratalnej, którą oferują obydwa produkty. Ponadto obydwa systemy oferują możliwość płatności cyklicznych. Usługa sprawdzi się w sklepach sprzedających abonamenty, kursy  czy karnety.

Informacje o możliwości uruchomienia płatności cyklicznych w sklepie znajdziecie w artykule Przelewy24 WooCommerce i płatności cykliczne dla produktów subskrypcji WooCommerce Subscriptions.

Różnice

Bramka płatności PayU działa, tylko jeśli waluta jest ustawiona na Polski Złoty. Z kolei firma Przelewy24 umożliwia płatności m.in. w GPB, EUR, CZK, UAH i innych walut. Ich obsługa musi być włączona na koncie Przelewy24. Więcej o obsłudze walut w P24 dowiesz się tutaj. Ciekawostką jest oferowanie przez Przelewy24 płatności QR kodem i integrację z PayPal, gdzie PayU już nie daje takich możliwości.

W zakresie akceptowanych kart, PayU umożliwia płatność kartami Mastercard i Visa, w tym samym czasie Przelewy24 akceptują dodatkowo kartę JCB. Kolejnym argumentem za Przelewy24 jest płatność mobilna, gdzie mamy do wyboru płatności poprzez Premium SMS, SkyCash, mPay i BLIK, gdzie PayU oferuje jedynie PayU aplikacje i BLIK.

Podsumowanie

Niby dwie bardzo podobne usługi a jednak gołym okiem widać, jak bardzo się od siebie różnią. Z powyższej, wstępnej analizy, wynika, że jednak korzystniejsze warunki z większymi możliwościami, w zakresie integracji i funkcji, posiadają Przelewy24. Przede wszystkim, wysokość prowizji jasno pokazuje, która firma oferuje korzystniejsze warunki.

Bez względu, na który system się zdecydujesz, możesz zawsze obniżyć koszty prowizji dzięki specjalnej ofercie WP Desk: niższe prowizje Przelewy24 oraz niższe prowizje PayU. Zwłaszcza PayU przygotowało ciekawą ofertę, dzięki której opłata aktywacyjna wynosi tylko 5 zł zamiast 199 zł.

Pełne zestawienie usług, kosztów i warunków, obejmujące również innych operatorów, znajdziesz w wielkim porównaniu systemów płatności. Powodzenia w wyborze systemu płatności dla swojego sklepu internetowego!

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail