WooCommerce wtyczki wybrane – subiektywny przegląd Bartosza Gajewskiego

Wpis jest kontynuacją serii Wtyczki wybrane, w której nasi autorzy rekomendują wtyczki do WooCommerce. Tym razem to ja mam przyjemność polecić rozwiązania, które uważam za przydatne, i z których korzystam na co dzień.

Yoast

Jako contentowiec szczególną uwagę zwracam na pozycjonowanie treści. A jeśli chodzi o pozycjonowanie stron opartych na WordPress, nie ma lepszego rozwiązania niż Yoast. Wtyczka ta zawiera wszystkie podstawowe funkcje, które potrzebne są do pozycjonowania sklepu po stronie witryny. Możemy zmienić title oraz description, zablokować indeksowanie określonych stron oraz dodać mapę strony.

Yoast będzie szczególnie przydatny dla prowadzących bloga jako narzędzia marketingowe sklepu. Pisanie pod określoną frazę nigdy nie było prostsze. Wystarczy wpisać ją w odpowiednim polu wtyczki, a ona sama podpowie nam co powinniśmy zmienić w tekście, aby dany wpis lepiej pozycjonował się w wyszukiwarce Google.

Yoast SEO

Flexible Shipping

Wysyłka jest niezwykle istotnym elementem prowadzenia sklepu internetowego. Jeśli posiada on dużo produktów, warto wykorzystać stworzenie zaawansowanych reguł wysyłki. W ten sposób można uniknąć przepłacania za wysyłkę, a klienci będą płacić dokładnie tyle ile trzeba. Wszystko można łatwo skonfigurować wtyczką Flexible Shipping od WP Desk.

Dodatkowo wtyczkę można zintegrować z wtyczkami kurierskimi, umożliwiając oferowanie stawek na żywo, bez konieczności ręcznej zmiany przy jakichkolwiek zmianach u dostawcy. Szczerze, nie wyobrażam sobie konfigurowania przesyłki bez tej wtyczki.

Flexible Shipping

Flexible Product Fields

Flexible Product Fields umożliwia dodawanie pól na stronie produktowej. Ze względu na ilość rodzajów pól, daje ona naprawdę ogromne możliwości, które pozwalają na sprzedawanie zaawansowanych produktów. Dodanie graweru, opakowania prezentowego, tekstu, daty – to wszystko można zrobić za pomocą tej wtyczki.

Flexible Product Fields

Flexible Checkout Fields

Ostatni z “wielkiej trójki” od WP Desk. Tym razem pozwala na edycję strony zamówienia. I podobnie jak we wcześniejszych przypadkach, daje ona duże możliwości. Flexible Checkout Fields umożliwia dodawanie nowych pól, ale także edycję oraz ukrywanie tych domyślnych. Dzięki niej dodasz pole na numer VAT, zapytasz o uwagi czy poinformujesz o promocji.

Edycja Pól Zamówienia

WPML

Bardzo przydatna wtyczka jeśli prowadzisz sklep działający w więcej niż jednym języku. Umożliwia ona łatwe dodawanie tłumaczeń oraz samego przycisku zmiany języka. Ze względu na swoją popularność, wiele wtyczek jest z nim kompatybilna. Alternatywą jest Polylang, ale prowadząc sklep dwujęzyczny z powodzeniem korzystałem z WPML.

WPML

Contact Form 7

Formularze kontaktowe to świetny sposób na uzyskanie informacji zwrotnej od klienta. Warto wykorzystać proste i tanie rozwiązanie. Takim jest z pewnością wtyczka Contact Form 7, która umożliwia podstawowe skonfigurowanie formularzy kontaktowych. Całość jest bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze.

Contact Form 7

Mam nadzieję, że podane przeze mnie sugestie okażą się dobrym dodatkiem do Twojego sklepu.

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]