Popularne motywy WooCommerce – jaki wybrać?

popularne motywy WooCommerce

Przedstawiam mój subiektywny przegląd popularnych motywów WooCommerce, które powinny sprawdzić się w większości sklepów internetowych. Wskażę też pokrótce, czym się kierować podczas ich wybierania.

Czym się kierować wybierając motyw do WooCommerce?

Zacznijmy od tego na co zwracać uwagę wybierając motyw do WooCommerce. Oczywiście często jest to indywidualna kwestia, ale istnieje kilka elementów, które mogą znacząco wpłynąć na jakość Twojego sklepu, a co za tym idzie – sprzedaży. Popularne motywy WooCommerce zazwyczaj spełniają większość wymagań, ale i tu zdarzają się wyjątki.

Funkcjonalność

Sprawa absolutnie kluczowa. Jeśli chcesz korzystać z określonego szablonu, bez zaawansowanych ingerencji programisty, warto zwrócić uwagę na to co motyw oferuje. I nie mówię tu o dodatkowych płatnych wtyczkach, które czasem sprzedawane są w pakiecie. Oczywiście, jest to fajny dodatek, ale często to tylko chwyt marketingowy, a z samych wtyczek nie będziesz korzystać. Najważniejsze są tu Twoje potrzeby, a w zasadzie potrzeby klientów. Wyszukiwanie AJAX, wyświetlanie zdjęć produktów w menu? Zastanów się czego oczekujesz, a później sprawdź na wersji demo, co każdy z motywów może Ci zaoferować.

SEO

Jako contentowiec zwracam szczególną uwagę na możliwości pozycjonowania stron, w tym sklepów WooCommerce. Pod pojęciem SEO mam na myśli nie tylko to, aby motyw był stworzony zgodnie ze standardami W3C i rekomendacjami od Google, ale działał szybko. Wynik z PageSpeed Insights wpływa także na pozycjonowanie witryny, nie mówiąc już o takich oczywistościach jak to, że szybkość sklepu znacząco wpływa na konwersję zakupową.

Responsywność

To rzecz wydawałoby się oczywista, ale wciąż niektóre motywy potrafią płatać figle użytkownikom telefonów czy tabletów. Warto przetestować je w różnych rozdzielczościach, szczególnie, że coraz więcej osób kupuje przez urządzenia mobilne i ten trend raczej będzie się tylko powiększał. Jeśli wybierasz popularne motywy WooCommerce, raczej nie spodziewaj się problemów w tej kwestii.

Support

Niezwykle ważny element, o którym wiele osób zapomina. Sam motyw to nie wszystko. Nawet przy najlepszym mogą pojawić się problemy lub pytania. W takich sytuacjach zdecydowanie najlepiej zwrócić się do supportu, który powinien rozjaśnić wątpliwości lub pomóc naprawić błędy. By sprawdzić jakość supportu, można na przykład zadać im pytanie przedsprzedażowe.

Wygląd

Sprawa jest zupełnie indywidualna, więc ciężko dopasować konkretny wygląd do wymagań. Warto pamiętać, aby motyw był przejrzysty i przede wszystkim nie utrudniał poruszania się klientom po sklepie. Polecam przeklikać wersję demo, aby sprawdzić cały proces zakupowy.

Popularne motywy WooCommerce – jaki wybrać?

Motywy wybierałem na podstawie własnych doświadczeń, ale także opinii z naszej grupy na Faceboooku WooCommerce PL.

Warto podkreślić, że są to wybory skierowane raczej dla mniej zaawansowanych użytkowników WooCommerce, którzy chcą w prosty sposób stworzyć wydajny i dobrze wyglądający sklep bez większego kodowania.

Savoy

Minimalistyczny motyw dostosowany do wykorzystywania Visual Composera, którego dostajemy w zestawie. Dobrze napisany i rozbudowany motyw. Może nie jest to demon prędkości, ale przy odpowiedniej optymalizacji, nie będzie ustępował innym popularnym motywom WooCommerce. Dodatkowo ceniony jest za poziom supportu.

Porto

Bardzo dobrze zoptymalizowany motyw, dzięki czemu potrafi działać naprawdę szybko. Zbudowany na Bootstrapie, posiada wbudowany builder nagłówka strony, który może spodobać się mniej zaawansowanym użytkownikom WooCommerce. Duża ilość opcji, szybkość działania oraz przejrzystość powodują, że jest to jeden z najczęściej kupowanych templatek na themeforest.

Flatsome

Najbardziej polecany motyw na grupie Facebookowej, który jest także najlepiej sprzedającą się templatką w sklepie themeforest. Dzięki niemu naprawdę szybko możesz stworzyć pełnoprawny, dobrze wyglądający sklep. Motyw został stworzony głównie z myślą o responsywności, więc nic dziwnego, że tworzone w nim sklepy prezentuje się na urządzeniach mobilnych niezwykle dobrze.

WooStroid2

Tym razem wymienię najlepiej sprzedający się motyw w sklepie Template Monster. Motyw wykorzystuję wtyczkę Elementor i posiada kreator stron z funkcją drag and drop, która znacząco ułatwi stworzenie odpowiedniego wyglądu strony. Takie rozwiązanie może spowolnić działanie sklepu, ale to nic czego nie naprawi odpowiednia optymalizacja. Poza tym motyw jest w pełni responsywny i zoptymalizowany pod SEO.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że udało mi się pomóc Ci w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru motywu WooCommerce. Nawet jeśli nie zdecydowałeś się na jeden ze wspomnianych motywów, polecam zapamiętać uwagi czym kierować się przy zakupie. Najważniejsze by wiedzieć jakie są potrzeby Twoje i Twoich klientów. Powodzenia!

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail