Którą wtyczkę do faktur WooCommerce wybrać? Porównanie wtyczek do księgowości

Wielkie porównanie wtyczek księgowych do WooCommerce

Łatwo jest się pogubić w funkcjach programów księgowych oraz wtyczek do faktur WooCommerce, które dla nich tworzymy. Mają wiele funkcji oraz możliwości, których analiza potrafi być kłopotliwa. Zwłaszcza gdy wyboru dokonujemy na samym początku naszej drogi biznesowej. Faktury WooCommerce, inFakt, wFirma, iFirma, czy Fakturownia – zobacz, która wtyczka do fakturowania będzie dla Ciebie najlepsza!

Spis treści

  1. Która wtyczka do faktur WooCommerce jest najlepsza?
  2. Czy wtyczki fakturowe obsługują kody GTU?
  3. Jak wygenerować Jednolity Plik Kontrolny?
  4. Jak porównywaliśmy wtyczki do faktur WooCommerce?
  5. Porównanie wtyczek do faktur WooCommerce
  6. Jakie rabaty przy zakupie naszych wtyczek?
  7. Jak przetestować wszystkie porównywane wtyczki do faktur WooCommerce?

Która wtyczka do faktur WooCommerce jest najlepsza?

Aby ułatwić Wam zadanie postanowiliśmy wybrać kilkanaście funkcji, które uznaliśmy za najbardziej istotne lub warte podkreślenia w kontekście działania programu księgowego ze sklepem internetowym. Na szczęście, większość informacji, które znajdziesz poniżej, jest już dostępna na stronach wtyczek na WP Desk lub na stronach programów księgowych. Poniżej zebraliśmy te informacje w całość wierząc, że oszczędzi Wam to wiele czasu i wysiłku.

Każdy z programów sprzedawany jest w różnych pakietach, z których oczywiście możesz wybierać według swoich potrzeb. Co warte podkreślenia, każdy z programów księgowych można testować za darmo. W przypadku inFaktu, iFirmy i Fakturowni, podstawowe wersje programów są darmowe na czas nieokreślony. Jedynie wFirma daje na przeprowadzenie testów „zaledwie” 30 dni. W przypadku Faktur WooCommerce możesz sprawdzić działanie wtyczki PRO przez 30 w ramach polityki WP Desk dot. zwrotów albo korzystać za darmo z wersji podstawowej wtyczki.

Czy wtyczki fakturowe obsługują kody GTU?

Tak. GTU, czyli tzw. kody grup towarowych są obsługiwane przez nasze wtyczki księgowe. Wtyczki integrujące z serwisami księgowymi inFakt, iFirma oraz Fakturownia, zostały zmodyfikowane pod kątem obsługi kodów GTU. W przypadku wtyczki wFirma WooCommerce, należy dodać oznaczenia do produktów w magazynie serwisu księgowego wFirma. To wystarczy do obsługi kodów GTU przez wtyczkę wFirma WooCommerce.

Wtyczka Faktury WooCommerce PRO, obsługuje kody grup towarowych tylko poprzez specjalnie stworzoną do tego celu darmową wtyczkę GTU dla Faktur WooCommerce.

Jak wygenerować Jednolity Plik Kontrolny?

W przypadku wtyczek integrujących WooCommerce z zewnętrznymi serwisami księgowymi nie ma większego kłopotu z tworzeniem pliku JPK. To właśnie serwisy księgowe oferują usługę rozliczenia z pomocą JPK. W przypadku wtyczki Faktury WooCommerce PRO, opcja ta jest możliwa za pomocą dodatku Zaawansowane Raporty.

Jak porównywaliśmy wtyczki do faktur WooCommerce?

Darmowe wersje iFirmy, wFirmy, Fakturowni i InFaktu są zbyt ograniczone, aby prowadzić sklep internetowy z prawdziwego zdarzenia. Bo przecież nie wyobrażamy sobie ograniczenia na liczbę wystawionych dokumentów miesięcznie, czy brak możliwości edycji wystawionej faktury. Prawda? Dlatego zdecydowaliśmy się na porównanie podstawowych, ale płatnych wersji.

Do porównania dodaliśmy również naszą autorską wtyczkę Faktury WooCommerce. Jest to jedyna wtyczka w zestawieniu, która nie wymaga płacenia miesięcznego abonamentu. Każdy z trzech pozostałych programów do faktur wymaga, oprócz zakupu wtyczki, również płacenia abonamentu.

Wtyczka jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które nie potrzebują zewnętrznych rozwiązań do fakturowania i chcą uniknąć opłat abonamentowych. Po prostu instalujesz, włączasz, a faktury wystawiają się same 🙂.

Pozostałe 4 wtyczki integrują WooCommerce z zewnętrznymi serwisami księgowymi. Przekazują zamówienia z WooCommerce do serwisów, gdzie wystawiane są dokumenty księgowe. Tak więc nie trzeba wysyłać księgowym, żadnych dokumentów, gdyż są w systemie księgowym od momentu wystawienia. W sklepie WooCommerce utworzony będzie link pozwalający ściągnąć faktury, paragony w postaci PDF.

Faktury WooCommerce to również jedyna wtyczka, która bez żadnych dodatkowych kosztów pozwala na wystawianie faktur niezwiązanych ze sprzedażą w WooCommerce. Możesz wystawiać dowolne faktury do innych usług lub produktów z zachowaniem ciągłości numeracji. A to wszystko prosto ze swojego kokpitu WordPressa. Wtyczka pozwala wystawiać faktury OSS (dawniej MOSS) oraz walutowe w WooCommerce. Faktury WooCommerce PRO to faktura zgodna z przepisami UE! A to wszystko prosto z kokpitu swojego WordPressa.

Uznaliśmy, że najlepszym sposobem porównania wszystkich pięciu wtyczek będzie stworzenie tabeli z wypisaniem ich funkcjonalności, które według nas są najistotniejsze dla przedsiębiorców prowadzących sklep WooCommerce.

Porównanie wtyczek do faktur WooCommerce

 iFirmawFirmaInFaktFaktury
WooCommerce
Fakturownia
Wystawianie
faktur VAT
Wystawianie faktur korygujących
Automatyczne wystawianie faktur proforma
Wystawianie faktur zagranicznych/walutowych
Wystawianie paragonów
Wystawianie faktur niezwiązanych z zamówieniami WooCommerce z kokpitu WordPressa
Automatyczne wystawianie faktur
Automatyczna wysyłka faktury do klienta
Wybór statusu zamówienia do automatycznego wystawiania faktur

Możliwość wyboru przez klienta czy chce fakturę
Ręczne wystawianie faktur do złożonych zamówień
Edycja danych przed ręcznym wystawieniem
Edycja wystawionej faktury z kokpitu WordPressa
Faktura PDF
dodawana do e-maila
Konfiguracja stawek podatkowych (np. VAT 0%)
Szablony dokumentów
Integracja z drukarkami fiskalnymi
przez panel iFirmy

przez panel wFirmy

przez panel Fakturowni
Wsparcie księgowych
Deklaracje VAT/ZUS/PIT
Synchronizacja stanów magazynowych Cena abonamentu 30 zł netto / miesiącNie dotyczy
Obsługa OSS (dawniej MOSS)
Integracja z wtyczką Allegro
Integracja z GUS WooCommerce *
Cena abonamentu w serwisach księgowych37,50 zł netto / miesiąc49 zł netto / miesiąc5 zł netto / miesiącBrak opłaty
abonamentowej
0 zł w pakiecie Micro
GTU na fakturze z pomocą darmowej wtyczki
JPK faktury Dzięki dodatkowi Zaawansowane Raporty
Rabaty50 zł na usługi biura rachunkowego.10% rabat na zakup abonamentu w inFakt.W Pakiecie Faktury taniej o 34%.25% rabat na zakup dowolnego abonamentu w Fakturowni.
Wtyczka WooCommerceiFirmawFirmaInFaktFakturyFakturownia

* Wtyczka GUS WooCommerce umożliwia pobieranie danych firmowych z bazy REGON za pomocą numeru NIP. Po wpisaniu numeru identyfikacyjnego wtyczka automatycznie uzupełni dane klienta w formularzu zamówień.

Jakie rabaty przy zakupie naszych wtyczek?

Skorzystaj ze specjalnie przygotowanych programów rabatowych. Pozwolą Ci zmniejszyć koszty prowadzenia księgowości w Twoim sklepie WooCommerce. Poświęć parę chwil i dowiedz się więcej szczegółów o rabatach:

Jak przetestować wszystkie porównywane wtyczki do faktur WooCommerce?

Każdą z wymienionych usług oraz wtyczek możesz przetestować samodzielnie. W tym celu przygotowaliśmy Demo WP Desk. Przetestuj wtyczki w darmowym demo →

Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas lub zostaw komentarz poniżej 🙂.

Sprawdź też podobne porównanie integracji z bramkami płatności dla WooCommerce →
 

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]