Bezpieczeństwo w Przelewy24 to podstawa. Dlaczego transakcje w Przelewy24 są bezpieczne?

Szybkie płatności przez internet stały się dla nas codziennością, czymś tak naturalnym, że nawet nie zastanawiamy się, jak wyglądają kwestie związane z bezpieczeństwem tego typu transakcji. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, jak zabezpieczane są płatności w Przelewy24, czyli jednym z najpopularniejszych serwisów do płatności mobilnych.

Celem Przelewy24 jest przyspieszenie i uproszczenie procesu płatności przez internet. I rzeczywiście tak jest, ponieważ najczęściej wystarczy kilka kliknięć, by klient mógł zapłacić za zakupy w sklepie online.

Ale podczas płacenia przez internet, trzeba podać bardzo cenne dane, np. numer karty kredytowej lub zalogować się do banku za pośrednictwem bramki płatności. Tego typu transakcje mogą wiązać się z ryzykiem kradzieży danych lub włamania się na konto bankowe. Klienci powinni być czujni i wiedzieć, jak wyglądają typowe próby wyłudzania pieniędzy: np. fałszywe sklepy, strony banków czy „konkursy i loterie”.

Jednak obowiązek zabezpieczenia transakcji w pierwszej kolejności spoczywa na sklepie. W razie kradzieży danych klienci winą obarczą głównie sprzedawcę. Dlatego tak ważne jest wybieranie tylko wiarygodnych dostawców usług płatności mobilnych. Z pewnością można do nich zaliczyć Przelewy24.

Bezpieczeństwo w Przelewy24

Najważniejszą instytucją czuwającą nad bezpieczeństwem płatności internetowych w Polsce jest Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Jeżeli operator współpracuje z KNF, można go uznać za wiarygodnego dostawcę usług płatności mobilnych. Rekomendacja KNF wprowadza minimalne wymogi, które dostawcy bramek płatności są zobowiązani stosować. Przelewy24 jest pod nadzorem KNF, dlatego większość klientów nie boi korzystać się ich usług.

Zgodnie z rekomendacjami KNF, każda transakcja płatnicza powinna mieć nadany numer porządkowy i znacznik czasowy. KNF obliguje Przelewy24 również do tego, aby narzędzia służące do uwierzytelniania oraz oprogramowanie były w pełni bezpieczne. To oznacza, że tego typu procesy powinny się odbywać w zaufanym środowisku informatycznym. Dostawcy usług płatniczych są zobowiązani do potwierdzania klientom zainicjowania płatności internetowej oraz dostarczania im informacji mających na celu zorientowanie się, czy transakcja została zainicjowania i wykonana prawidłowo.

Dokładnie tak jest z bezpieczeństwem w Przelewy24, który przestrzega wszystkich zasad dotyczących organizacji procesów płatności internetowych i stosuje szczególne środki kontroli w tym zakresie.

Przelewy24 ma również certyfikaty potwierdzające przestrzeganie wysokich standardów bezpieczeństwa:

  • Payment Card Industry (PCI) Data Security Standard (DSS),
  • Thawte – Certyfikat SSL,
  • McAfee Secure.

Więcej o tych certyfikatach możesz przeczytać tu.

Korzyści z bezpiecznych transakcji w Przelewy24

Biorąc pod uwagę wprowadzone standardy w zakresie bezpieczeństwa w Przelewy24, klienci mogą mieć gwarancję:

  • poufności danych osobowych, w tym numeru telefonu, adresu e-mail, numeru karty,
  • bezpieczeństwa danych do logowania (PIN, login i hasło),
  • poprawnej identyfikacji i autoryzacji w celu ustalenia tożsamości nadawcy i odbiorcy płatności.

Pamiętajmy, że prawidłowe dokonywanie transakcji zwiększa zaufanie klientów, którzy nie mają oporów przed kupowaniem i płaceniem przez internet. Korzystają na tym wszyscy uczestnicy transakcji, czyli sklepy, klienci oraz dostawcy usług płatności online, którzy mogą się rozwijać i dostarczać coraz lepsze rozwiązania.

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail