Płatności online z Autopay (dawniej Blue Media) w sklepie internetowym np. WooCommerce

Przelewy natychmiastowe stają się powoli codziennością. Ułatwiają zakupy przez internet, ponieważ sprzedający otrzymuję wpłatę niemal od razu po jej wysłaniu przez kupującego. Korzystają z nich również banki, urzędy i firmy, dla których ważna jest pewność, że odbiorca otrzyma przelew w ciągu kilku chwil. W artykule będzie mowa o Autopay – czyli płatnościach internetowych dla sklepu online, np. na WordPress i WooCommerce!

💡 Wcześniej płatności Autopay znaliśmy jako Blue Media! Blue Media zmienił nazwą na Autopay w sierpniu 2023. Dowiedz się więcej →

Spis treści

Tradycyjne przelewy vs Autopay WooCommerce

Zanim uruchomiono systemy płatności, konieczne było robienie tradycyjnego przelewu. Wymagało to od nas zalogowania się na stronę naszego banku, po czym wpisania wszelkich niezbędnych danych oraz potwierdzenia. Bez wątpienia było i jest to dość uciążliwe. Dopiero wtedy nasze pieniądze „leciały” na konto, na które je wysłaliśmy. Lepsze jednak wydaje się tutaj słowo „szły”, ponieważ czas wędrówki naszych pieniędzy na konto firmy sprzedającego zajmował nie raz kilkanaście godzin lub dobę 😥.

Okazało się, że można wprowadzić lepsze rozwiązanie. Są nim szybkie płatności w Autopay (dawniej Blue Media). Taką możliwość oferują np. płatności Autopay WooCommerce. Co to w praktyce oznacza?

Kupując towar po kliknięciu „zapłać” jesteśmy przekierowywani na stronę pośrednika płatności, która łączy się ze stroną naszego banku. Po zalogowaniu wszystkie dane są już wpisane. Jeden klik, potwierdzenie i gotowe! Pieniądze za chwilę znajdą się na koncie odbiorcy. Za chwilę, czyli za kilka minut albo nawet kilkanaście sekund 🚀!

O Autopay WooCommerce

Autopay płatności internetowe uzyskały zgodę Prezesa NBP na prowadzenie szybkich przelewów w listopadzie 2011 roku. Każdy rok wykorzystano na prężny rozwój.

Obecnie są największym na polskim rynku dostarczycielem rozwiązań w zakresie płatności online. Statystyczny internauta, korzystając z szybkich przelewów na pewno zetknął się z usługami Autopay ⭐.

Obsługuje również regularne płatności, jak np. raty lub abonamenty.

Autopay zachęca do współpracy biznesowej oferując nie tylko płatności poprzez link, ale również dostarczając rozwiązania dla płatności typu: BLIK oraz kartą płatniczą bezpośrednio na stronie sklepu 💪!

Metody płatności w Autopay

Zobaczmy, jakie metody płatności udostępnia Autopay (wcześniej Blue Media).

 • Płatności kartą, m.in.: Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, Diner’s Club, JCB, MasterCard Mobile
 • Szybkie przelewy bankowe
 • Premium SMS
 • mPay
 • Sky Cash
 • Płacę z IKO
 • PeoPay
 • MasterCard Mobile
 • V.me by Visa
 • Apple Pay
 • Google Pay
 • BLIK
 • PayPal
 • Płatności ratalne
 • Płatności cykliczne
 • Płatność QR Code

Porównaj Autopay z innymi bramkami płatności dla WooCommerce i zyskaj niższe prowizje →

Prowizja w Autopay

Dlaczego warto skorzystać akurat z usług tego pośrednika? Prowizja płatności Autopay wynosi jedynie 1,19% bez żadnych dodatkowych kosztów. Nie jest pobierana również opłata za uruchomienie systemu oraz dostęp do panelu. Co ważne, pełne uruchomienie systemu może zostać zrealizowane w około 30 minut.

Autopay oferuje również korzystne dla klienta rozwiązania technologiczne. Z usług tego pośrednika mogą skorzystać również mniejsze firmy, bez silnego zaplecza IT, ponieważ Autopay dostarcza rozwiązań dostosowujących się do szybkości urządzeń. Nie ma problemu z czytelnością oraz wygodą. Dodatkowo pośrednik płatności oferuje wsparcie techniczne i pomoc grona specjalistów 🙂.

Jak dodać płatności przez Autopay w WooCommerce?

Możliwość płatności online zwiększa szanse na sukces firmy, ponieważ klienci są skłonni rezygnować z zakupów, gdy nie znajdą dogodnej dla siebie formy płatności. Badania pokazują, że dla 23% klientów liczy się wiarygodność firmy, która obsługuje płatności. Usługa wydaje się więc ciekawym i atrakcyjnym rozwiązaniem.

WP Desk udostępnia darmową wtyczkę, dzięki której uruchomisz płatności Autopay w Twoim sklepie na WordPress i WooCommerce 🚀.

Włącz płatności z darmową wtyczką Autopay WooCommerce →

Jeśli jednak nie czujesz się przekonany/a warto zajrzeć na stronę wpdesk.pl i porównać ofertę Autopay z innymi wtyczkami do płatności online dla WooCommerce. Na wpdesk.pl znajdziesz też inne wtyczki i rozwiązania, dzięki którym Twój e-commerce będzie atrakcyjnie wyróżniać się na tle konkurencji ⭐!

Zobacz wszystkie wtyczki WP Desk i usługi dla WooCommerce →

 

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]