Stripe – amerykański system płatności online

Istnieją różne sposoby, by dokonać płatności online i jednym z nich jest Stripe. Płatności online mają za zadanie przede wszystkim maksymalnie skrócić czas wykonywania transakcji. Zyskują na tym obie strony, zarówno sprzedawca, jak i klient. Stripe to jedna z największych firm obsługujących płatności internetowe, działa w ponad 25 krajach i cały czas rozszerza swoją działalność o kolejne kraje.

Aktualnie zaklasyfikować do nich można wszystkie kraje Ameryki Północnej oraz znaczną część krajów europejskich. Firma, zajmująca się dostarczaniem tego rozwiązania stworzona została w Stanach Zjednoczonych przez braci Collison. Obecnie działa w partnerstwie z różnorodnymi bankami, a jej rozwój wspierają najpotężniejsi ludzie Doliny Krzemowej, między innymi Peter Thiel czy Elon Musk. Dostała również finansowanie od funduszu wspierającego najlepsze startupy – Y Combinator.

Stripe umożliwia dokonanie płatności w każdym sklepie internetowym, które zdecyduje się na ten właśnie sposób realizacji płatności. By korzystać z omawianego rozwiązania, wystarczy zintegrować swój sklep internetowy z platformą Stripe w ustawieniach sklepu. Płatności Stripe w Polsce dostępne są na razie wyłącznie w fazie testów dla wybranych klientów.

Właściciel sklepu internetowego nie przechowuje danych kart swoich klientów, wszystko bowiem odbywa się przez zewnętrzny system, co czyni to rozwiązanie bezpiecznym dla obu stron transakcji i zwalnia właściciela sklepu z odpowiedzialności za prywatne dane jego klientów. Klienci mogą przesyłać płatności bez zakładania konta, jedynym warunkiem jest posiadanie przez nich karty debetowej lub kredytowej oznakowanej logiem MasterCard czy też Visa.

Płatności Stripe – opłaty

Twórcy nie pobierają stałych opłat za użytkowanie ich rozwiązania, działają według modelu prowizyjnego. Opłata za użytkowanie Stripe wynosi łącznie 2,9% od kwoty zrealizowanej transakcji plus 30 centów dolara. Natomiast zwroty pieniężne realizowane są bez pobierania żadnych opłat.

Klienci mogą płacić w różnych walutach, ponieważ Stripe zajmuje się również ewentualnym przewalutowaniem z euro, dolara czy funta, obsługuje w sumie ponad 140 walut. Sama transakcja odbywa się błyskawicznie, jak deklarują twórcy w mniej niż 10 minut. W odróżnieniu od innych systemów dokonywania transakcji, płatności za pomocą Stripe odbywają się na stronie operatora, czyli sklepu internetowego, zsynchronizowanego z tymże rozwiązaniem.

Ustawienie konta jest intuicyjne i zajmuje krótką ilość czasu. Dzięki temu, że na serwisie właściciela sklepu internetowego nie są przechowywane dane klientów, cały proces rejestracji w usłudze Stripe trwa krócej niż u konkurencji, nie trzeba bowiem zakładać własnego konta merchant czy też gateway. Autoryzacja zupełnie nic nie kosztuje, nie pobiera się również opłat za karty American Express. Płatności akceptowane są automatycznie przez system dostawcy rozwiązania i przelewane na konto sprzedawcy. W przypadku odrzucenia transakcji sprzedawca nie ponosi żadnych opłat, nie zostaje wówczas pobrana prowizja.

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail