Stripe – amerykański system płatności online

Bramka płatności Stripe dla WooCommerce

Istnieją różne sposoby, by dokonać płatności online i jednym z nich jest Stripe. Płatności online mają za zadanie przede wszystkim maksymalnie skrócić czas wykonywania transakcji. Zyskują na tym obie strony, zarówno sprzedawca, jak i klient. Stripe to jedna z największych firm obsługujących płatności internetowe. Działa w ponad 25 krajach i cały czas rozszerza swoją działalność o kolejne kraje. Zobacz, czy Stripe będzie odpowiedni dla Twojego sklepu WooCommerce i porównaj go z innymi bramkami płatności 🙂!

Spis treści

Czym jest Stripe?

Stripe umożliwia dokonanie płatności w każdym sklepie internetowym, które zdecyduje się na ten właśnie sposób realizacji płatności. By korzystać z omawianego rozwiązania, wystarczy zintegrować swój sklep internetowy z platformą w ustawieniach sklepu ⚙️.

Właściciel sklepu internetowego nie przechowuje danych kart swoich klientów, wszystko bowiem odbywa się przez zewnętrzny system, co czyni to rozwiązanie bezpiecznym dla obu stron transakcji i zwalnia właściciela sklepu z odpowiedzialności za prywatne dane jego klientów. Klienci mogą przesyłać płatności bez zakładania konta, jedynym warunkiem jest posiadanie przez nich karty debetowej lub kredytowej oznakowanej logiem MasterCard czy też Visa.

Aktualnie Stripe zadziała we wszystkich krajach Ameryki Północnej oraz znacznej części krajów europejskich. Stripe stworzony został w Stanach Zjednoczonych przez braci Collison. Obecnie działa w partnerstwie z różnorodnymi bankami, a jego rozwój wspierają najpotężniejsi ludzie Doliny Krzemowej, między innymi Peter Thiel czy Elon Musk. Dostał również finansowanie od funduszu wspierającego najlepsze startupy – Y Combinator 💪.

Płatności Stripe w Polsce dostępne są na razie wyłącznie w fazie testów dla wybranych klientów!

Stripe i WooCommerce?

Tak, to możliwe. Stripe w Polsce udostępnia obecnie możliwość użycia płatności kartą dla sklepu online w ramach zamkniętych testów. Aby przyjmować płatności kartami ze Stripe w WooCommerce należy:

Płatności Stripe – opłaty

Twórcy nie pobierają stałych opłat za użytkowanie ich rozwiązania, działają według modelu prowizyjnego. Opłata za użytkowanie Stripe wynosi łącznie % od kwoty zrealizowanej transakcji plus dodatkowa stała kwota.

Sprawdź opłaty i prowizje w Stripe ➡️

Klienci mogą płacić w różnych walutach, ponieważ Stripe zajmuje się również ewentualnym przewalutowaniem z euro, dolara czy funta, obsługuje w sumie ponad 140 walut. Sama transakcja odbywa się błyskawicznie, jak deklarują twórcy w mniej niż 10 minut. W odróżnieniu od innych systemów dokonywania transakcji, płatności za pomocą Stripe odbywają się na stronie operatora, czyli sklepu internetowego, zsynchronizowanego z tymże rozwiązaniem ✅.

Ustawienie konta jest intuicyjne i zajmuje chwilę. Dzięki temu, że na serwisie właściciela sklepu internetowego nie są przechowywane dane klientów, cały proces rejestracji w usłudze trwa krócej niż u konkurencji, nie trzeba bowiem zakładać własnego konta merchant czy też gateway.

Autoryzacja zupełnie nic nie kosztuje, nie pobiera się również opłat za karty American Express. Płatności akceptowane są automatycznie przez system dostawcy rozwiązania i przelewane na konto sprzedawcy. W przypadku odrzucenia transakcji sprzedawca nie ponosi żadnych opłat, nie zostaje wówczas pobrana prowizja.

Podsumowanie oraz inne wtyczki do płatności dla WooCommerce

Korzystanie ze Stripe w Polsce jest możliwe. Być może poszukujesz nowych bramek płatności dla sklepu w Polsce. Zobacz i porównaj w takim razie wtyczki dla WooCommerce integrujące się np. z najbardziej popularnymi bramkami płatności w Polsce ⭐!

Porównaj wtyczki do płatności od WP Desk →

Zobacz wszystkie wtyczki do płatności od WP Desk →

 

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]