eCard nowoczesna obsługa płatności w internecie

eCard i płatności online

Płatności online to standard przy zakupach w Internecie. Przeczytaj, czym jest i jak działa eCard – platforma do płatności kartą i portfelami elektronicznymi. Zobacz, czy eCard jest bezpieczne i jak wdrożyć płatności kartą w Twoim sklepie internetowym WooCommerce!

Spis treści

Płatności online

Coraz więcej ludzi na świecie korzysta z możliwości zakupów towarów i usług w Internecie. Biznes online rozwija się z ogromną prędkością, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku. Już ponad połowa ankietowanych klientów banków mówi, że robi zakupy w sieci. Większość z nich dokonuje płatności bezpośrednio po zamówieniu, również przez Internet.

Najbardziej popularną formą płatności na świecie jest płatność kartą. Taka płatność kojarzy nam się z głównie z koniecznością posiadania terminala płatniczego. Tymczasem ta metoda jest też dostępna w Internecie, do jej wykonania wystarczy podanie odpowiednich danych z karty i zatwierdzenie transakcji ✅.

Czym jest i jak działa eCard?

Co to eCard?

eCard to usługa (platforma) płatności kartą online i przy użyciu portfeli elektronicznych. Dostarczana jest przez spółkę eCard S.A. będąca częścią Nexi Group – europejskiego dostawcy usług płatniczych 🪙.

Spółka działa jako Agent Rozliczeniowy (w rozumieniu ustawy o elektronicznych instrumentach płatniczych z dnia 12 września 2002 roku (Dz. U. 169. 1385 z późń. zm.)) i jest nadzorowana przez Prezesa Narodowego Banku Polskiego. Spółka działa na rynku od 24 lat i cieszy się ogromnym zaufaniem u swoich klientów ⭐.

Jak działa eCard?

Po połączeniu z Przelewy24 i Dotpay spółka proponuje bardzo szeroką ofertę w zakresie płatności internetowych zarówno kartą, portfelami elektronicznymi, BLIKIEM jak i ePrzelewami. Opcje płatności obsługiwane są za pomocą jednego panelu administracyjnego w Przelewy24 – przyjaznego i prostego w obsłudze 🙂.

Poza płatnością kartą, najbardziej popularną i wygodną metodą płatności online są ePrzelewy. Dziś prawie każdy klient banku posiada dostęp do swojego konta przez Internet.

Oferta obejmuje szeroki dostęp do elektronicznych przelewów, włączając w to szybkie zautomatyzowane transfery w systemie Pay-by-Link czy półautomatyczne e-przelewy. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z całkowitą integracją procesu transakcji z systemem obsługi elektronicznej danego banku. Umożliwia to automatyczne zaciągnięcie danych niezbędnych do przelewu podczas zamykania transakcji. Są one nieedytowalne, co zapewnia bezpieczeństwo i ogranicza możliwość błędów. Realizacja takiej transakcji odbywa się błyskawicznie, stąd też cieszy się ogromną popularnością u klientów wielu banków działających w Polsce 💪!

Dotyczy to również kilku banków nieoferujących e-transferu, dzięki autorskim rozwiązaniom za pomocą E-przelewów możliwe są m.in.: ING, Millennium, BGŻ, czy BNP Paribas.

Czy eCard jest bezpieczne?

Przeprowadzana płatność kartą jest wyjątkowo bezpieczna, co gwarantuje szereg certyfikatów, m.in. certyfikaty PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard). Dzięki nim spółka spełnia wszystkie surowe wymogi dotyczące bezpieczeństwa transakcji.

Jakość oferowanych usług jest wynikiem nie tylko sprzętu, czy stabilności platformy, ale przede wszystkim wieloletnim doświadczeniem! eCard jako pierwszy w Polsce wprowadził technologię 3DSecure ⭐, która skutecznie zmniejsza ilość nieuczciwych transakcji oraz przenosi odpowiedzialność z klienta końcowego na bank, który jest wystawcą karty.

eCard, Przelewy24 i Dotpay!

Po połączeniu z Dotpay i Przelewy24, usługi spółki znajdziesz teraz w ramach P24 DotCard 🙂!

Funkcjonalności oferowane są obecnie w Przelewy24 i zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wśród nich znajdziemy bowiem płatności: cykliczne, walutowe, za pomocą jednego kliknięcia, wykonywane przez telefon (IVR) czy możliwość obsługi transakcji w walucie karty.

Aby skorzystać z połączonej oferty należy założyć konto w Przelewy24.

Jeśli posiadasz sklep internetowy na WordPress i WooCommerce, możesz skorzystać ze sprawdzonej wtyczki od WP Desk 🙂!

Zobacz wtyczkę Przelewy24 WooCommerce →

💡 Dzięki wtyczce Przelewy24 WooCommerce otrzymasz też niższe prowizje za transakcje!

Podsumowanie oraz o bramkach płatności dla WooCommerce

Bezpieczne płatności online (karta i ePrzelew) są obecnie konieczne, jeśli myślisz o sklepie internetowym. Posiadanie sprawdzonego operatora oraz oprogramowania dla sklepu internetowego oznacza większą stabilność i bezpieczeństwo prowadzenia biznesu 🔒

Jeśli masz jakieś pytania o eCard lub integrację z Przelewy24 dla WooCommerce, zostaw komentarz 🙂!

Zobacz też porównanie bramek płatności dla WooCommerce →

 

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail