PayPal w Przelewy24 – jak działa + integracja

PayPal to globalny dostawca usług płatności mobilnych, który umożliwia błyskawiczne płacenie za zakupy, a także pobieranie i wysyłanie pieniędzy na konta prywatne. Dla osób prywatnych założenie konta i korzystanie z PayPal na terenie Polski jest całkowicie bezpłatne.

Z kolei sklepy internetowe płacą określone prowizje od zrealizowanych transakcji, ale za to mogą obsługiwać klientów zza granicy i pobierać płatności w obcych walutach. PayPal pojawia się również jako jedna z metod płatności w Przelewy24. Zobaczmy, jak to działa.

Jak działa Przelewy24 PayPal?

Podczas realizacji krajowych płatności większość użytkowników Przelewy24 wybiera przelewy z konta bankowego. Jednak gdy trzeba wykonać przelew międzynarodowy lub klient ma konto zarejestrowane w zagranicznym banku, wtedy chętniej skorzysta z PayPal, bo jest to wygodniejsze i tańsze.

PayPal poleca się sklepom, które chcą rozwijać sprzedaż online za granicą. Jest to znana na całym świecie metoda płatności, dlatego klienci zza granicy nie mają obaw przed płaceniem za zakupy w ten sposób.

Serwis ten jest obecny w ponad 190 krajach i obsługuje płatności w 26 walutach. Strony płatności PayPal są dostępne w ponad 20 językach. Klienci płacący przez PayPal nie ponoszą żadnych opłat, a ewentualne transakcje w obcej walucie są automatycznie przewalutowane przez PayPal. Po prostu wybierają daną metodę płatności, a z ich konta pobierana jest określona kwota.

Płacenie za pośrednictwem Przelewy24 PayPal

Żeby korzystać z PayPal jako kupujący, trzeba założyć konto w serwisie, następnie powiązać je z kontem bankowym i/lub kartą płatności.

Od tej chwili można doładowywać portfel w serwisie, robić wpłaty i wypłaty na konta innych użytkowników, a także płacić w sklepach internetowych. Nie trzeba podawać numeru karty czy logować się do banku. Wystarczy podać adres mailowy i hasło do konta. Płacąc za zakupy, można również korzystać ze środków zgromadzonych na koncie PayPal.

 

W przypadku płacenia przez Przelewy24 serwis wysyła na adres mailowy kilka informacji, w tym o zarejestrowaniu transakcji oraz o jej pomyślnym zakończeniu.

Klient otrzymuje również maila od PayPal, który wygląda tak:

Założenie konta firmowego Przelewy24 PayPal

Jeżeli chcesz przyjmować płatności od klientów przez Przelewy24 i PayPal musisz założyć konta firmowe w tych dwóch serwisach.

Rejestracja firmy w PayPal jest darmowa, zajmuje niewiele czasu i wygląda bardzo podobnie jak w przypadku rejestracji kont osób prywatnych. W przypadku konta firmowego trzeba potwierdzić zawarcie umowy z serwisem, która określa zasady współpracy. Pobierz ten poradnik, w którym jest pokazane jak krok po kroku powiązać PayPal z kontem firmowym.

Następnie trzeba napisać maila do serwisu Przelewy24 z prośbą o aktywację konta PayPal. Żeby przyjmować płatności, konieczne jest również zainstalowanie odpowiednich bramek płatności.

Integracja Przelewy24 PayPal z WooCommerce

Integracja Przelewy24 i PayPal zależy od tego, z jakiego oprogramowania korzystasz. Na stronie Przelewy24 dostępne są gotowe wtyczki do instalacji różnych modułów płatności, np. dla WooCommerce, PrestaShop itd. Zobacz, jak pobrać i zainstalować wtyczkę.

Jeżeli korzystasz z WooCommerce, mamy świetną wiadomość, ponieważ możesz wybrać wtyczkę ze Przelewy24 WooCommerce od WP Desk i płacić niższe prowizje. Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić dzięki WP Desk.

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail