Cennik Przelewy24 – ile zapłacisz za prowizje od transakcji?

Niższe prowizje w Przelewy24

Niższe prowizje w Przelewy24? Tak, to możliwe. Przelewy24 to serwis oferujący około 350 różnych metod płatności mobilnych. Obsługuje 256 banków, współpracuje z prawie 50 000 sklepów i firm online, w tym największymi na rynku (np. Neckermann, Oponeo, Multikino, Leroy Merlin). Ale czy opłaca się korzystać z ich usług zarówno dużym, jak i małym firmom? Zobaczmy, jak wygląda cennik w Przelewy24. Oraz co zrobić, aby prowizje w Przelewy24 były mniejsze 🙂!

Spis treści

Standardowy cennik Przelewy24

Standardowe prowizje w Przelewy24

Zastanawiasz się, ile zapłacisz od transakcji, gdy klient zapłaci przelewem bankowym, BLIKIEM, kartą płatniczą, e-przelewem, DDC. Standardowa opłata wynosi 1,9% od wartości transakcji. Przykładowo, jeżeli klient kupi produkt za 150 zł i wybierze jedną z wymiennych metod płatności, Przelewy24 pobierze od sklepu opłatę w wysokości 2,85 zł.

W przypadku płatności kartą VISA Mastercard lub JCB doliczana jest opłata 30 gr. Karta płatnicza Diners Club to koszt 3,2% od transakcji, z kolei prowizje za płatności kartą American Express, MasterPassTM i obsługa kart płatniczych w obcych walutach ustalana jest indywidualnie.

Wyjątkiem jest tu płatność przez raty online PayPal i SKRILL, ponieważ Przelewy24 nie pobiera żadnej opłaty. Bonusem natomiast jest płatność DCC (Dynamic Currency Conversion), czyli dynamiczna wymiana walut przy płatności kartami zagranicznymi – wtedy sprzedawca zarabia na każdej transakcji 1%.

Co zrobić, aby prowizje w Przelewy24 były niższe?

Obniż prowizje z wtyczką Przelewy24 WooCommerce od WP Desk →

Przelewy24 cennik – inne opłaty

Przelewy24 pobiera od sklepu również innego typu opłaty. Ale spokojnie, są one naprawdę niewielkie. Jednorazowa i zwrotna opłata aktywacyjna wynosi 1,5 zł. Wypłata środków na konto w zagranicznym banku kosztuje 40 zł. Wypłata środków w EURO to koszt 1,5 EUR. Sklep nie płaci jednak nic za abonament miesięczny, integrację systemu płatniczego, wypłaty środków w banku polskim, a także nie ponosi kosztów za reklamacje.

Przelewy24 oferuje również innego typu usługi płatności mobilnych.

Wtyczka Przelewy24 WooCommerce – niższe prowizje

Zobacz poniżej standardowy cennik Przelewy24 dla klientów rejestrujących się bezpośrednio w serwisie. W tabelce zobaczysz, jak płacić niższe prowizje w P24 z wtyczką Przelewy24 WooCommerce 🙂.

Porównanie oferty standardowej Przelewy24 i z wtyczką
Dane z WPDesk.pl

Wielkość oszczędności zależy głównie od sprzedaży, ale z kalkulacji wynika, że sklep online średnio może zaoszczędzić od 20 do 100 zł miesięcznie, a koszt zakupu wtyczki zwróci się po ok. 2-7 miesiącach. Zakładając, że sklep internetowy płaci za wiele innych wtyczek, aplikacji i narzędzi usprawniających sprzedaż, każda oszczędność jest na wagę złota 🪙.

Zobacz, o ile mniejsze są prowizje w przypadku korzystania z wtyczki.

Niższe prowizje w Przelewy24 z wtyczką WP Desk dla WooCommerce
Dane z WPDesk.pl

Dowiedz się więcej o tym, jak płacić niższe prowizje w Przelewy24 dzięki WP Desk.

💡 Myślisz o rozpoczęciu biznesu online? Jeśli tak, sprawdź jak założyć sklep na WordPress i WooCommerce →

Czy Przelewy24 się opłaca?

Biorąc pod uwagę, że serwis cieszy się dużą popularnością i zaufaniem wśród klientów sklepów internetowych (np. pozytywne opinie o Przelewy24), z pewnością tak! Prowizje są stosunkowo niewielkie i niższe niż w podobnych serwisach (np. PayU). Koszty transakcji internetowych za pośrednictwem Przelewy24 są zawsze mniej kłopotliwe i niższe niż na przykład w przypadku sprzedaży stacjonarnej 🚀.

Obniż prowizje z wtyczką Przelewy24 WooCommerce od WP Desk →

 

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail