Apple Pay w Przelewy24 – jak działa + integracja

Apple Pay to usługa powalająca płacić za zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych, aplikacjach, a także za przejazdy w komunikacji miejskiej, taksówkach i wiele innych. Płacenie za transakcje przez Apple Pay jest bezpieczniejsze niż np. wpisywanie numerów tradycyjnych kart kredytowych, debetowych i przedpłaconych.

Według raportu Omni-commerce „Kupuję wygodnie 2018” ponad połowa użytkowników smartfonów korzysta z nich w celach zakupowych, wygoda i łatwość płatności jest więc niezwykle istotna.

źródło: Przelewy24

Apple Pay jest dostępne również w serwisie Przelewy24. Zobacz, jak to działa, kto może korzystać i jak zintegrować usługę w swoim sklepie.

Jak płacić przez Przelewy24 Apple Pay?

Nie jest to metoda płatności dostępna dla każdego klienta. Żeby płacić przez Przelewy24 Apple Pay trzeba mieć konto w banku współpracującym z usługą Apple Pay, a także odpowiedni model iPhone’a, iPada, zegarka Apple Watch lub komputera Mac. Tu możesz sprawdzić, na których urządzeniach dostępna jest usługa Apple Pay. Płacenie w sklepach internetowych wymaga korzystania z przeglądarki Safari.

W Polsce Apple Pay jest dostępna (na dzień publikacji tego wpisu) dla klientów następujących banków: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pekao, Bank Zachodni WBK, BGZ BNP Paribas, Credit Agricole, Getin Bank, ING Bank Slaski, mBank, Monese, Nest Bank, PKO Bank Polski, Raiffeisen Polbank i Revolut.

Usługa Apple Pay, w zależności od kraju, jest dostępna dla posiadaczy kart: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Interac, eftpos, China Union Pay, Suica, iD i QUICPay.

Jeżeli klient ma pewność, że może korzystać z Apple Pay, musi założyć konto Apple ID, które umożliwia korzystanie z usług firmy Apple i zalogować się do iCloud. Następnie trzeba przejść do aplikacji Wallet, z którą pozwiązuje się karty płatnicze. Na nowszych urządzeniach można dodać aż 12 kart, a na starszych maksymalnie 8.

Na każdym urządzeniu przebiega to trochę inaczej, dlatego warto skorzystać z instrukcji konfigurowania usługi Apple Pay. Gdy bank poprawnie zweryfikuje kartę płatniczą, można robić zakupy w aplikacjach i na stronach internetowych oznaczonymi takim symbolem:

Gdy klient ma powiązane karty płatnicze z Apple Pay, płacenie jest niezwykle proste. Wystarczy kliknąć bramkę płatności Przelewy24, następnie wybrać metodę płatności Apple Pay.

Integracja Apple Pay w sklepie internetowym

Przyjmowanie płatności Apple Pay jest szybsze niż przyjmowanie tradycyjnych kart kredytowych i debetowych oraz innych metod płatności. Klienci nie tracą czasu na szukanie karty lub logowanie się do banku. Wystarczy jedno kliknięcie, by bezpiecznie zapłacić za zakupy. Dzięki wprowadzeniu do sklepu metody płatności Apple Pay możesz zmniejszyć liczbę porzuceń oraz zwiększyć konwersję.

Ze względu na to, że trudno przewidzieć, jak najchętniej płaci klient, najlepiej zainstalować moduł, który oprócz Apple Pay umożliwia wybór także innych metod płatności. Tu z pomocą przychodzi serwis Przelewy24, za którego pośrednictwem można wykonywać tradycyjne przelewy, a także płacić przez Blik, PayPal, Google Pay czy Apple Pay.

Żeby udostępniać metodę płatności Apple Pay, trzeba spełnić określone wymagania, które znajdziesz na stronie Apple Pay dla deweloperów. Musisz mieć pewność, że możesz przyjmować płatności Apple Pay, dlatego najlepiej w tym celu skontaktować się z działem obsługi Apple.

Jednym z łatwiejszych sposobów na integrację Apple Pay ze sklepem jest skorzystanie z gotowych rozwiązań, np. z Przelewy24. Serwis ten udostępnia kilkaset różnych metod płatności, w tym Apple Pay. Niezbędne jest założenie kont zarówno w Apple, jak i Przelewy24, następnie instalacji odpowiednich skryptów lub wtyczek.

Dla użytkowników WooCommerce jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem jest instalacja wtyczki Przelewy24 WooCommerce, dzięki której można udostępniać klientom różne metody płatności, w tym Apple Pay. W ramach zakupu wtyczki otrzymuje się bezpłatną pomoc konsultantów i programistów, a także niższe prowizje od transakcji.

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail