Apple Pay w Przelewy24 – jak działa + integracja

Apple Pay to usługa powalająca płacić za zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych, aplikacjach, a także za przejazdy w komunikacji miejskiej, taksówkach i wiele innych. Płacenie za transakcje przez Apple Pay jest bezpieczniejsze niż np. wpisywanie numerów tradycyjnych kart kredytowych, debetowych i przedpłaconych. Zobacz, jak dodać płatność Apple Pay w sklepie internetowym – integracja Przelewy24 (także z WooCommerce)!

Spis treści

Co to Apple Pay?

Apple Pay to usługa szybkich płatności Apple przy użyciu telefonu. Użytkownik posiadający aplikację w telefonie powiązaną wcześniej z portfelem elektronicznym w Apple Pay, może szybko płacić w sieci. Dzięki podpięciu karty (lub kart) do portfela elektronicznego w Apple, klient nie musi każdorazowo wpisywać danych, co przyspiesza zakupy. Chodzi więc o metodę szybkich i wygodnych płatności dla klientów sklepu 🚀.

💡 Według raportu Omni-commerce „Kupuję wygodnie 2018” ponad połowa użytkowników smartfonów korzysta z nich w celach zakupowych, wygoda i łatwość płatności jest więc niezwykle istotna.

źródło: Przelewy24

Apple Pay jest dostępne również w serwisie Przelewy24. Zobacz, jak działa Apple Pay, kto może z niego korzystać i jak zintegrować usługę w swoim sklepie na WordPress i WooCommerce 💪.

Jak płacić przez Przelewy24 Apple Pay?

Metoda płatności nie jest dostępna dla każdego klienta.

Kto może korzystać z Apple Pay?

Żeby płacić przez Apple Pay w Przelewy24 trzeba mieć:

  1. konto w banku współpracującym z usługą Apple Pay,
  2. odpowiedni model iPhone’a, iPada, zegarka Apple Watch lub komputera Mac,
  3. przeglądarkę Safari.

Sprawdź, na których urządzeniach dostępna jest usługa Apple Pay.

💡 W Polsce Apple Pay jest dostępna (na dzień publikacji tego wpisu) dla klientów następujących banków: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pekao, Bank Zachodni WBK, BGZ BNP Paribas, Credit Agricole, Getin Bank, ING Bank Slaski, mBank, Monese, Nest Bank, PKO Bank Polski, Raiffeisen Polbank i Revolut.

Usługa Apple Pay, w zależności od kraju, jest dostępna dla posiadaczy kart: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Interac, eftpos, China Union Pay, Suica, iD i QUICPay.

Jak założyć konto w Apple?

Jeżeli klient ma pewność, że może korzystać z Apple Pay i chce płacić przez Apple Pay, musi:

  1. założyć konto Apple ID, które umożliwia korzystanie z usług firmy Apple,
  2. zalogować się do iCloud,
  3. następnie trzeba przejść do aplikacji Wallet, z którą pozwiązuje się karty płatnicze. Na nowszych urządzeniach można dodać aż 12 kart, a na starszych maksymalnie 8.
💡 Na każdym urządzeniu proces ten przebiega trochę inaczej, dlatego warto skorzystać z instrukcji konfigurowania usługi Apple Pay.

Jak wygląda robienie zakupów przez Apple Pay?

Gdy bank poprawnie zweryfikuje kartę płatniczą, można robić zakupy w aplikacjach i na stronach internetowych oznaczonymi takim symbolem:

Płatność przez Apple Pay w aplikacji i na stronach internetowych

Gdy klient ma powiązane karty płatnicze z Apple Pay, płacenie jest niezwykle proste.

Zobaczmy, jak to wygląda w Przelewy24:

Wystarczy kliknąć bramkę płatności Przelewy24, następnie wybrać metodę płatności Apple Pay 🙂.

Wybór płatności Apple Pay w Przelewy24

Integracja Apple Pay w sklepie internetowym

Przyjmowanie płatności Apple Pay jest szybsze niż przyjmowanie tradycyjnych kart kredytowych i debetowych oraz innych metod płatności. Klienci nie tracą czasu na szukanie karty lub logowanie się do banku. Wystarczy jedno kliknięcie, by bezpiecznie zapłacić za zakupy. Dzięki wprowadzeniu do sklepu metody płatności Apple Pay możesz zmniejszyć liczbę porzuceń oraz zwiększyć konwersję w sklepie WooCommerce.

Ze względu na to, że trudno przewidzieć, jak najchętniej płaci klient, najlepiej zainstalować moduł, który oprócz Apple Pay umożliwia wybór także innych metod płatności. Tu z pomocą przychodzi serwis Przelewy24, za którego pośrednictwem można wykonywać tradycyjne i szybkie przelewy, a także płacić przez BLIK, PayPal, Google Pay czy Apple Pay.

Jak włączyć metodę płatności Apple Pay w sklepie?

Żeby udostępniać metodę płatności Apple Pay, trzeba spełnić określone wymagania, które znajdziesz na stronie Apple Pay dla deweloperów. Musisz mieć pewność, że możesz przyjmować płatności Apple Pay, dlatego najlepiej w tym celu skontaktować się z działem obsługi Apple ✅.

Czy mogę zintegrować mój sklep szybciej?

Oczywiście 🙂! Jednym z łatwiejszych sposobów na integrację Apple Pay ze sklepem jest skorzystanie z gotowych rozwiązań, np. z Przelewy24. Serwis ten udostępnia kilkaset różnych metod płatności, w tym Apple Pay. Niezbędne jest:

  1. założenie konta w Apple,
  2. rejestracja w Przelewy24 – (sprawdź jak uzyskać niższe prowizje →),
  3. zainstalowanie odpowiedniego skryptu lub wtyczki,
  4. klient spełniający warunek będzie mógł zapłacić przez Przelewy24 Apple Pay.
💡 Dla użytkowników WooCommerce jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem jest instalacja wtyczki Przelewy24 WooCommerce, dzięki której można udostępniać klientom różne metody płatności, w tym Apple Pay. W ramach zakupu wtyczki otrzymuje się bezpłatną pomoc konsultantów i programistów, a także niższe prowizje od transakcji 🎉.

Sprawdź wtyczkę Przelewy24 WooCommerce i zyskaj niższe prowizje →

 

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]