PayU czy Przelewy24 porównanie bramek płatności, które warto wybrać

PayU czy Przelewy24

PayU vs Przelewy24

Chcesz połączyć swoją stronę internetową z systemem płatności online, ale nie wiesz, którego usługodawcę wybrać? Na polskim rynku działa kilku operatorów oferujących atrakcyjne warunki współpracy w zależności od specyfiki prowadzonego biznesu, liczby przeprowadzanych transakcji czy też średniej wartości koszyka. Aby wybrać optymalny system płatności, warto porównać specyfikę działania wybranych form transakcji bezgotówkowych i przeanalizować wszystkie czynniki wpływające na wybór odpowiedniego systemu pay-by-link. W niniejszym porównaniu przyjrzymy się dwóm najpopularniejszym systemom płatności w Polsce. Zobacz czy warto wybrać PayU czy Przelewy24.

Spis treści

Najważniejsze różnice – PayU vs Przelewy24

Podstawową różnicą między PayU i Przelewy24 jest wysokość opłaty rejestracyjne/aktywacyjnej. W przypadku PayU usługobiorca musi uiścić opłatę w wysokości 199 zł, podczas gdy drugi operator pobiera zaledwie 1,50 zł w formie przelewu weryfikującego 🙂. Oczywiście, istnieje możliwość obniżenia opłaty rejestracyjnej w PayU poprzez rejestrację z linka dedykowanego i stałe obniżenie prowizji, ale nie będziemy na razie opisywać czy skupiać się na systemach poleceń lub jak obniżyć prowizje w PayU czy Przelewy24.

W kategorii przelewów, transferów pieniężnych i prowizji za płatność kartą zdecydowanym faworytem są Przelewy24. Operator ustalił wysokość prowizji na 1,9%, podczas gdy PayU nalicza 2,2%-2,5% plus dodatkową opłatę stałą w wysokości 0,30 PLN – 0,35 PLN.

Metody płatności

Zarówno PayU czy też Przelewy 24, wykorzystują konto przejściowe, co oznacza, że pieniądze wpłacone przez klienta trafiają na konto usługodawcy, z którego można zlecić dokonanie przelewów na konto własne. Przelewy mogą być wykonywane cyklicznie i bez ograniczeń, np. raz na dwa tygodnie, albo w dowolnym terminie. W obu przypadkach opłata za wypłatę wynosi 0 zł 🙂.

Przelewy24 mają rozbudowaną ofertę płatności dla klientów. Oprócz standardowej płatności kartą istnieje kilkadziesiąt opcji e-transferów bankowych, z czego większość jest w pełnia automatyczna. Automatyczny e-transfer to obecnie standard – klient, po zalogowaniu na swoje konto bankowe, nie muszą już uzupełniać formularza przelewu – wystarczy potwierdzić płatność. PayU również pozwala na przyjmowanie szybkich płatności bankowych online czy kartami ✅.

PayU czy Przelewy24

💡 Sprawdź metody płatności w PayU oraz porównaj czy są konkurencyjne do sposobów płatności w Przelewy24.

Rozwiązania mobilne – PayU czy Przelewy24

Klienci preferujący transakcje mobilne (z poziomu smartfona albo tabletu) mają do dyspozycji płatności przez aplikację Premium SMS, SkyCash, mPay i BLIK. PayU udostępnia klientom aplikację własną PayU oraz BLIK. Przelewy24 obsługują również system PayPal. Klienci, przyzwyczajeni do szybkich rozwiązań mobilnych, z pewnością docenią możliwość płatności QR Code w systemie Przelewy24.

Obydwaj operatorzy akceptują karty Visa i Mastercard, przy czym Przelewy24 honorują również Japan Credit Bureau (JBC).

Płatności cykliczne i systemy ratalne

Klienci mogą korzystać również z funkcji płatności cyklicznych poprzez zlecenie stałego obciążenia karty. Przy większych transakcjach, realizowanych przez Alior Bank oraz Sygma Bank, płatność może odbywać się w systemie ratalnym.

Chargeback

Kolejną, interesującą dla usługobiorcy, kwestią jest chargeback, czyli obciążenie zwrotne – usługa dostępna wyłącznie dla kart płatniczych. W przypadku gdy towar nie spełnił oczekiwań kupującego, klient może ubiegać się o zwrot środków z konta sprzedawcy.

Procedura dotyczy przede wszystkim transakcji dokonywanych kartami Visa i MasterCard. Klient nie ponosi z tego tytułu żadnych opłat. PayU i Przelewy 24 nie przewidzieli także opłat dla sprzedawcy – warto jednak zaznaczyć, że w przypadku drugiego operatora opłata nie jest naliczana, jeżeli zwrot został dokonany przez sprzedawcę samodzielnie. A skoro jesteśmy przy chargebacku, nie zapominajmy również o kwestii opłaty za zwrot środków na konto kupującego – obydwaj operatorzy nie naliczają żadnej prowizji za transakcję 🙂.

Wdrożenie płatności online w WooCommerce

Bez względu na to, którą z obu bramek płatności wybierzesz, sprawdź wtyczki od WP Desk. Kupując wtyczki możesz również obniżyć prowizje w PayU czy też w Przelewy24 🎉.

Zobacz wtyczkę Przelewy24 WooCommerce →

Zobacz integrację PayU WooCommerce →

Zobacz też inne wtyczki do płatności w WooCommerce 🚀!

Sprawdź wtyczki do płatności dla WordPress i WooCommerce →

 

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]