PayU vs Przelewy24 porównanie płatności, które warto wybrać

PayU vs Przelewy24

Chcesz połączyć swoją stronę internetową z systemem płatności online, ale nie wiesz, którego usługodawcę wybrać? Na polskim rynku działa kilku operatorów oferujących atrakcyjne warunki współpracy w zależności od specyfiki prowadzonego biznesu, liczby przeprowadzanych transakcji czy też średniej wartości koszyka.  Aby wybrać optymalny system płatności, warto porównać specyfikę działania wybranych form transakcji bezgotówkowych i przeanalizować wszystkie czynniki wpływające na wybór odpowiedniego systemu pay-by-link.  W niniejszym porównaniu przyjrzymy się dwóm najpopularniejszym systemom płatności w Polsce – PayU oraz Przelewy24.

Najważniejsze różnice – PayU vs Przelewy24

Podstawową różnicą między PayU i Przelewy24 jest wysokość opłaty rejestracyjne/aktywacyjnej. W przypadku PayU usługobiorca musi uiścić opłatę w wysokości 199 zł, podczas gdy drugi operator pobiera zaledwie 1,50 zł w formie przelewu weryfikującego. Oczywiście, istnieje możliwość obniżenia opłaty rejestracyjnej w PayU poprzez rejestrację z linka dedykowanego i stałe obniżenie prowizji, ale nie będziemy opisywać skupiać się na systemach poleceń.
W kategorii przelewów, transferów pieniężnych i prowizji za płatność kartą zdecydowanym faworytem są Przelewy24. Operator ustalił wysokość prowizji na 1,9%, podczas gdy PayU nalicza 2,2%-2,5% plus dodatkową opłatę stałą w wysokości 0,30 PLN – 0,35 PLN.

 

Metody płatności

Zarówno PayU, jak i Przelewy 24, wykorzystują konto przejściowe, co oznacza, że pieniądze wpłacone przez klienta trafiają na konto usługodawcy, z którego można zlecić dokonanie przelewów na konto własne. Przelewy mogą być wykonywane cyklicznie i bez ograniczeń, np. raz na dwa tygodnie, albo w dowolnym terminie.  W obu przypadkach opłata za wypłatę wynosi 0 zł.
Przelewy24 mają rozbudowaną ofertę płatności dla klientów. Oprócz standardowej płatności kartą istnieje kilkadziesiąt opcji e-transferów bankowych, z czego większość jest w pełnia automatyczna. Automatyczny e-transfer to obecnie standard – klient, po zalogowaniu na swoje konto bankowe, nie muszą już uzupełniać formularza przelewu – wystarczy potwierdzić płatność.

Rozwiązania mobilne

Klienci, preferujący transakcje mobilne (z poziomu smartfona albo tabletu), mają do dyspozycji płatności przez aplikację Premium SMS, SkyCash, mPay i BLIK. PayU udostępnia klientom aplikację własną PayU oraz BLIK. Przelewy24 obsługują również system PayPal. Klienci, przyzwyczajeni do szybkich rozwiązań mobilnych, z pewnością docenią możliwość płatności QR Code w systemie Przelewy24.
Obydwaj operatorzy akceptują karty Visa i Mastercard, przy czym Przelewy24 honorują również Japan Credit Bureau (JBC).

Płatności cykliczne i systemy ratalne

Klienci mogą korzystać również z funkcji płatności cyklicznych poprzez zlecenie stałego obciążenia karty. Przy większych transakcjach, realizowanych przez Alior Bank oraz Sygma Bank, płatność może odbywać się w systemie ratalnym.

 

Chargeback

Kolejną, interesującą dla usługobiorcy, kwestią jest chargeback, czyli obciążenie zwrotne – usługa dostępna wyłącznie dla kart płatniczych. W przypadku gdy towar nie spełnił oczekiwań kupującego, klient może ubiegać się o zwrot środków z konta sprzedawcy. Procedura dotyczy przede wszystkim transakcji dokonywanych kartami Visa i MasterCard. Klient nie ponosi z tego tytułu żadnych opłat. PayU i Przelewy 24 nie przewidzieli także opłat dla sprzedawcy – warto jednak zaznaczyć, że w przypadku drugiego operatora opłata nie jest naliczana, jeżeli zwrot został dokonany przez sprzedawcę samodzielnie. A skoro jesteśmy przy chargebacku, nie zapominajmy również o kwestii opłaty za zwrot środków na konto kupującego – obydwaj operatorzy nie naliczają żadnej prowizji za transakcję.

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail