Płatność BLIKIEM w sklepie internetowym WooCommerce – jak dodać BLIK

Płatność BLIKIEM w sklepie WooCommerce - jak to działa?

Płatności online, w tym szybkie przelewy, stały się standardem sklepów. Niedawno popularne stały się również inne sposoby na opłacanie zakupów, jak PayPal, raty, portfele elektroniczne, BLIK, czy kryptowaluty. Zobaczmy, jak dodać płatność BLIKIEM w sklepie WooCommerce przez różne bramki płatności posiadające BLIK.

Spis treści

Płatność BLIKIEM w sklepie – jak to działa?

Dobry sklep internetowy to nie tylko szeroka gama produktów, szybki i profesjonalny support dla klientów czy dobrze zorganizowany magazyn i wysyłka. W dobie postępującej cyfryzacji, jeżeli chcemy przyciągnąć dużą liczbę klientów, musimy także dywersyfikować dostępne dla kupującego metody płatności. W tym pomoże nam metoda płatności BLIK, której dodanie do sklepu na WordPress i WooCommerce możesz wykonać dzięki wtyczkom WP Desk 🚀.

Wybierz bramkę płatności z BLIKIEM dla sklepu WooCommerce →

Płatność BLIKIEM w sklepie jest dedykowana dla fanów aplikacji mobilnych. Gdy chcemy zapłacić BLIKIEM, aplikacja generuje nam specjalny kod. Po wybraniu odpowiedniego sposobu płatności należy wpisać taki kod w wyznaczone pole na stronie, na której robimy zakupy.

Płatność BLIKIEM w sklepie

Potem wystarczy już tylko potwierdzenie w aplikacji za pomocą kodu PIN i gotowe. Metoda ta jest wygodna i przydatna wtedy, gdy korzystamy ze znanych, zaufanych sklepów. A także gdy chwilowo nie mamy dostępu do innych form płatności.

💡 Dodatkowo aplikacje bankowe umożliwiają także zapłacenie za usługi lub towary bez generowania i wprowadzania kodu na stronę. Jeżeli dodamy takie sklepy do grona zaufanych odbiorców, wystarczy tylko potwierdzenie kodem PIN. To pozwoli pomyślnie zakończyć transakcję. Płatności BLIKIEM możemy zrealizować, jeżeli posiadamy aplikacje Banku Millennium, BZ WBK, mBanku, ING Banku Śląskiego oraz PKO.

WooCommerce BLIK – czy warto wprowadzać tę metodę w sklepie?

Tak samo, jak warto zadbać o responsywność naszej strony, tak samo należy zwrócić uwagę na różnorodność panującą w sieci pod względem metod płatności. Oczywiście przelewy elektroniczne, karty przedpłacone i PayPal nadal wiodą prym jako najczęściej wybierane formy płatności, jednak niestandardowe rozwiązania, jak bramki płatności czy BLIK, również mają wierne grono swoich odbiorców ⭐.

Z tego względu nie powinniśmy ograniczać naszego sklepu tylko do podstawowych form finalizowania transakcji, ale także otworzyć się odrobinę na nowe technologie i dodatkowe metody płatności. W ostatecznym rozrachunku taka taktyka może przynieść sporo korzyści, a może także nowych stałych klientów.

Dodatkową zaletą systemu BLIK jest jego prostota zarówno dla kupującego, jak i dla sprzedawcy, dzięki czemu transakcje przeprowadzane są szybko, sprawnie i bezproblemowo. Obecnie ten sposób płatności jest jednym z najszybszych dostępnych na rynku, w wyniku czego szybko zyskuje na popularności 🚀. A ponieważ około 70% ruchu w sieci generowane jest obecnie na urządzeniach mobilnych, warto pamiętać o ułatwieniu życia ich posiadaczom.

Wybierz bramkę płatności z BLIKIEM dla sklepu WooCommerce →

💡 Czy wiesz, że integracje z bramkami płatności od WP Desk to także niższe prowizje 🙂?

Jak umieścić nową formę płatności w sklepie WooCommerce?

Ponieważ WordPress sam w sobie charakteryzuje się modułową budową, tak samo wtyczka WooCommerce umożliwia instalowanie dodatkowych paczek spełniających różne funkcje, jak na przykład obsługę płatności online i integracje z bramkami, firmami wysyłkowymi, kurierami, porównywarkami cen, Allegro, Google Merchant itd.

Nie inaczej jest w przypadku BLIK dla sklepu na WordPress i WooCommerce; wystarczy pobrać i zainstalować odpowiedni dodatek, aby zintegrować tę metodę płatności z naszym sklepem. Gdy proces zostanie przeprowadzony poprawnie, będziemy mieć możliwość umieszczenia BLIK na liście form zapłaty, z której wybiera klient, jak w przypadku Przelewy24 lub metoda pojawi się po przekierowaniu klienta do strony operatora płatności 🙂.

Przelewy24 WooCommerce - metody płatności

Wybierz bramkę płatności z BLIKIEM dla sklepu WooCommerce →

Podsumowanie

Współczesne sklepy internetowe muszą nastawić się nie tylko na elegancki design, responsywny szablon strony czy bogatą ofertę produktów, ale także powinny pamiętać o maksymalnym ułatwieniu zapłacenia za dokonane zakupy 🛒.

Im lepiej i sprawniej zorganizujemy ścieżkę prowadzącą do sfinalizowania transakcji, tym większa szansa, że przebiegnie ona pomyślnie, a klient nie odejdzie z pustymi rękami, sfrustrowany odrzuconą czy powolną transakcją.

Dzięki płatnościom BLIK możemy w łatwy sposób zapewnić komfort płacenia zarówno użytkownikom mobilnym, jak i tym, którzy korzystają z komputerów stacjonarnych, a rozszerzając swoje drzewko bramek do płacenia o kolejną pozycję mamy również szansę na pozyskanie nowych, być może stałych klientów. Jest to opcja, obok której żaden poważny, szanujący się przedsiębiorca nie może przejść obojętnie 🙂.

Jeśli masz jakieś pytania o płatność BLIKIEM w sklepie na WordPress i WooCommerce lub na temat BLIK, zostaw komentarz poniżej!
 

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail