Wtyczka WooCommerce Subscriptions i dowóz jedzenia w modelu subskrypcyjnym.

Wtyczka WooCommerce Subscriptions to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy wybierają model sprzedaży produktów w systemie abonamentowym. Można z niej skorzystać posiadając sklep z produktami fizycznymi jak i wirtualnymi. Taka forma sprzedaży może znacząco zwiększyć Twoje dochody. Z takiego modelu korzystają nie tylko cyfrowi giganci jak Netflix czy Adobe Creative, ale także Volvo. Subskrypcje kojarzą się najczęściej z produktami cyfrowymi np. z czasowym dostępem do kursu czy tak jak w wypadku naszego sklepu – licencjami na wtyczki. 

Zastosowanie WooCommerce Subscriptions

WooCommerce Subscriptions może mieć bardzo dużo zastosowań i konfiguracji, czasy Covid-19 udowodniły, że wiele biznesów może także funkcjonować on-line. Czasem jest to jedyny sposób, by móc utrzymać swoją firmę w obecnej sytuacji. 

Każdy produkt, po który klient powróci do Ciebie cyklicznie, może być sprzedawany w formie subskrypcyjnej czy inaczej rekurencyjnej. To idealna metoda biznesowa dla wszystkich, którzy lubią stabilne i przewidywalne przychody. Dzięki temu możesz lepiej zaplanować swoją pracę oraz dostawy. Korzyści z wykorzystania sprzedaży subskrypcyjnej jest naprawdę dużo: 

Dzisiaj przedstawię Wam pomysł wykorzystania wtyczki WooCommerce Subscriptions w przypadku sprzedaży gotowych posiłków. Sprzedaż Twojego menu jako produktów subskrypcyjnych przypomina sytuację rezerwacji w restauracji. Pomysł nie musi dotyczyć jedynie popularnych ostatnio „diet pudełkowych”,  ale także wszystkich restauracji, które gotowe są na podjęcie wyzwania dowozu jedzenia swoim klientom.

Jak zacząć sprzedaż z wtyczką WooCommerce Subscriptions

Od czego zaczynamy?

Oczywiście od sklepu opartego na wtyczce WooCommerce, w którym instalujemy WooCommerce Subscriptions.

Co oferuje wtyczka WooCommerce Subscriptions? Umożliwia stworzenie produktu, którego płatność może odbywać się poprzez automatyczne pobieranie należnej kwoty z karty klienta. Jest to wtyczka płatna, jej koszt to 199$. Otrzymujemy w ten cenie aktualizacje oraz wsparcie na jeden rok. 

Menu możemy wprowadzić do sklepu jako produkty z wariantami. O szczegółach tworzenia produktów subskrypcyjnych przeczytacie w artykule. Klienci będą mogli je zamówić jako zestawy z opcją dostawy np. na miesiąc/ 2 miesiące i 3 miesiące. Tutaj wszystko zależy od naszej wizji i  pomysłu. Możemy wykorzystać utworzenie produktów z wariantami np. w wersji wegańskiej/ wegetariańskiej/ bezglutenowej. 

Jesteś foodtruckiem sprzedającym burgery? Możecie więc pokusić się o model sprzedaży z płatnością cykliczną – dostawa burgerów z możliwością wyboru częstotliwości np.  2 razy w tygodniu. 

Tak utworzony produkt będzie wyświetlał się w sklepie z polami wyboru opcji dla klientów. Tutaj przykład zestawu z dwoma wariantami. Możecie oczywiście dostosować warianty do Waszych potrzeb i rodzaju menu.

Płatności cykliczne PayU i Przelewy24

Wszystko idzie gładko? Będzie jeszcze łatwiej z użyciem wtyczek od WP Desk, dzięki którym możliwe jest uruchomienie płatności cyklicznych z popularnymi serwisami płatności :  PayU oraz Przelewy24.

Zakup wtyczek WP Desk to także możliwość uzyskania niższych prowizji w popularnych serwisach płatności elektronicznych.  Zajrzyjcie na bloga i przeczytajcie artykuł o tym, jak kupując wtyczkę Przelewy24 uzyskać niższe prowizje od transakcji. Z PayU także możliwe są korzystniejsze warunki współpracy, o czym możesz przeczytać w artykule Maćka Swobody.

Pamiętajcie, aby dokładnie poinformować klientów o mechanizmie płatności cyklicznych, a także o możliwości jej anulowania czy przedłużenia. Wszystkie informacje dostępne są po zalogowaniu, na stronie „Moje konto’’. 

Pamiętaj o wprowadzeniu stosownych zapisów do regulaminu sklepu. 

Wtyczka WooCommerce Subscriptions ma jeszcze wiele możliwości, które możecie wykorzystać w swoim modelu sprzedaży: 

  • tworzenie produktów grupowych
  • synchronizacje płatności, czyli pobieranie pieniędzy z kart klientów konkretnego dnia miesiąca
  • ręczne dodawanie subskrypcji
  • korzystanie z wbudowanego systemu powiadomień mailowych

W Waszym sklepie możecie zacząć od najprostszego modelu i z czasem dodawać coraz to nowe funkcjonalności i warianty subskrypcji. Nie przeraźcie się ilością możliwości, wszystko jest doskonale opisane w dokumentacji (wersja angielska). 

Wtyczka posiada także spolszczenie, które z pewnością ułatwi wprowadzenie subskrypcji do Waszego sklepu. Instrukcja, jak wprowadzić plik z tłumaczeniem do Waszego sklepu, w artykule opublikowanym na blogu WP Desk. 

Polecam także artykuł jak krok po kroku włączyć płatności cykliczne w sklepie.

Rozpoczęcie sprzedaży żywności z dowozem może być szansą na szybki rozwój Waszego biznesu i dotarcie do dużego grona wiernych klientów.

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]