Blik w Przelewy 24 – jak działa + integracja

Blik jest coraz popularniejszym w Polsce systemem do płatności mobilnych. Umożliwia płacenie za zakupy w sklepach internetowych i stacjonarnych, przelewy między bankami, a także wypłaty gotówki w bankomatach bez kart. Żeby z niego korzystać, wystarczy na telefonie zainstalować i aktywować aplikację mobilną danego banku.

Blik jest dostępny w: Alior Banku, Banku Millennium, Santander Bank Polska, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO Banku Polskiego, Getin Banku, a także T-Mobile Usługi Bankowe, BNP Paribas, Credit Agricole i Bank Pekao S.A. Tu możesz poczytać więcej o tym, jak działają płatności Blik.

Przelewy24 i Blik – płacenie za zakupy

Blik współpracuje zarówno z bankami, jak i dostawcami usług płatności mobilnych, w tym z Przelewy24. Jeżeli klient chce zapłacić za zakupy w sklepie, wystarczy że wybierze opcję Przelewy24 i Blik. Jeżeli nie ma takiej możliwości, może również kliknąć logo swojego banku i zamiast logowania wybrać płatność Blik.

Widok wyboru metod płatności:

 

 

Następnie trzeba przejść do aplikacji w telefonie, pobrać kod Blik, wpisać go na stronie i potwierdzić płatność w aplikacji.

 

 

System natychmiast weryfikuje dokonanie przelewu i w ciągu ok. 15 minut wysyła odpowiedź zwrotną na podany mail. I gotowe – zakupy zrobione.

 

Wysokość prowizji za płatność Blikiem zależy od banku. Niektóre nie pobierają opłat za wybrane transakcje (np. płatność przez internet czy wypłata w bankomacie). W większości trzeba się jednak liczyć z opłatami (z reguły od 1 do 10 zł).

Tak wygląda schemat przebiegu transakcji w Przelewy24:


Źródło: Przelewy24.

Integracja Przelewy24 Blik w sklepie internetowym

Żeby umożliwić płacenie swoim klientom przez Przelewy24 Blik, możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy polega na rejestracji w serwisie Przelewy24, instalacji generatora formularza zamówienia i skryptów.

Jeżeli masz sklep oparty na WordPress, możesz również zainstalować wtyczkę Przelewy24 WooCommerce, dzięki której integracja bramki płatności ze sklepem jest szybsza i łatwiejsza. Możesz wybrać dowolne spośród możliwych metod płatności – nie tylko Blik, ale również tradycyjne przelewy, opcję płatności ratalnej, płatność kartą, PayPal, Google Pay, Aple Pay, PayU i wiele innych. Przelewy24 udostępnia kilkaset najpopularniejszych metod płatności, w tym płacenie w obcych walutach.

Jest też bonus: sprzedawca, który zdecyduje się skorzystać z tej wtyczki, będzie płacić niższe prowizje od transakcji. Zobacz, jak obniżyć prowizje w Przelewy24.

Blik jest tak popularny w Polsce, że w zasadzie nie wyobrażamy sobie, żeby mogło go zabraknąć w Twoim sklepie! Z kolei serwis Przelewy24 jest godny polecenia dla każdego sklepu internetowego, gdyż umożliwia klientom płacenie Blikiem, a także wybór spośród kilkudziesięciu innych metod płatności.

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail