BLIK w Przelewy 24 – jak działa + integracja dla WooCommerce

Płatność BLIK w Przelewy24 dla sklepu internetowego WooCommerce

BLIK jest coraz popularniejszym w Polsce systemem do płatności mobilnych. Umożliwia płacenie za zakupy w sklepach internetowych i stacjonarnych, przelewy między bankami, a także wypłaty gotówki w bankomatach bez kart. Żeby z niego korzystać, wystarczy na telefonie zainstalować i aktywować aplikację mobilną danego banku. Zobacz, czym jest BLIK oraz jak umożliwić płatność BLIKIEM w sklepie internetowym WooCommerce ⭐.

Spis treści

Gdzie jest dostępna płatność BLIKIEM?

BLIK jest dostępny w: Alior Banku, Banku Millennium, Santander Bank Polska, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO Banku Polskiego, Getin Banku, a także T-Mobile Usługi Bankowe, BNP Paribas, Credit Agricole i Bank Pekao S.A.

Przeczytaj więcej o tym, jak działają płatności BLIK w sklepie internetowym.

Przelewy24 i BLIK – jak płacić za zakupy?

BLIK współpracuje zarówno z bankami, jak i dostawcami usług płatności mobilnych. Po integracji płatności przez Przelewy24 w sklepie internetowym i włączeniu BLIKA w panelu klienta w P24 klient będzie mógł zapłacić za zakupy także tą metodą. Wystarczy, że wybierze opcję Przelewy24 i BLIK. Jeżeli nie będzie mieć takiej możliwości, może również wybrać logo swojego banku i zamiast logowania wybrać płatność BLIK 🙂.

Widok wyboru metod płatności w Przelewy24:

Płatność BLIK w Przelewy24

Następnie trzeba przejść do aplikacji w telefonie, pobrać kod BLIK, wpisać go na stronie i potwierdzić płatność w aplikacji.

Potwierdzanie płatności BLIK kodem z aplikacji

System zweryfikuje dokonanie przelewu i w ciągu ok. 15 minut wyśle odpowiedź zwrotną na podany mail. I gotowe – zakupy zrobione 🛒.

Informacja o transakcji płatnicznej w Przelewy24

Potwierdzenie statusu płatności w P24

Jeśli posiadasz sklep na WordPress i WooCommerce, możesz włączyć płatności przez Przelewy24 (także z BLIKIEM) 🎉!

Włącz płatności P24 i BLIK z Przelewy24 WooCommerce →

Prowizja za płatność BLIK w Przelewy24

Wysokość prowizji za płatność BLIKIEM zależy od banku. Niektóre nie pobierają opłat za wybrane transakcje (np. płatność przez internet czy wypłata w bankomacie). W większości trzeba się jednak liczyć z opłatami (z reguły od 1 do 10 zł).

Zobacz, jak wygląda schemat przebiegu transakcji w Przelewy24:

Przebieg transakcji płatnicznej w Przelewy24
Źródło: Przelewy24.

💡 Zobacz, jak dzięki wtyczce Przelewy24 WooCommerce uzyskasz niższe prowizje u tego operatora płatności online ⭐!

Integracja Przelewy24 BLIK w sklepie internetowym

Żeby umożliwić płacenie swoim klientom przez Przelewy24 BLIK, możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy polega na rejestracji w serwisie Przelewy24, instalacji generatora formularza zamówienia i skryptów.

Jeżeli posiadasz sklep internetowy na WordPress + WooCommerce, możesz również zainstalować wtyczkę Przelewy24 WooCommerce. Dzięki niej integracja bramki płatności ze sklepem jest szybsza i łatwiejsza 🌬️!

Możesz wybrać dowolne spośród możliwych metod płatności – nie tylko BLIK, ale również tradycyjne przelewy, opcję płatności ratalnej, płatność kartą, PayPal, Google Pay, Aple Pay, PayU i wiele innych. Przelewy24 udostępnia kilkaset najpopularniejszych metod płatności, w tym płacenie w obcych walutach 💪.

Włącz płatności przez Przelewy24 w WooCommerce →

💡 Aha. Jest też bonus 😎. Sprzedawca, który zdecyduje się skorzystać z tej wtyczki, będzie płacić niższe prowizje od transakcji. Zobacz, jak obniżyć prowizje w Przelewy24.

BLIK jest tak popularny w Polsce, że w zasadzie nie wyobrażamy sobie, żeby mogło go zabraknąć w Twoim sklepie! Z kolei serwis Przelewy24 jest godny polecenia dla każdego sklepu internetowego, gdyż umożliwia klientom płacenie BLIKIEM, a także wybór spośród kilkudziesięciu innych metod płatności online 🚀!
 

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]