Wtyczki WooCommerce do WordPressa rozszerzające funkcjonalność sklepu internetowego

Funkcjonalność sklepu internetowego jest zdeterminowana przez wiele różnych czynników. Z perspektywy właściciela sklep powinien przede wszystkim przyciągać klientów, przynosząc godziwe zyski, perspektywa administratora jest zgoła inna – pragnie on, by sklep wirtualny oparty na WordPressie obfitował w innowacyjne, zapewniające bezpieczeństwo rozwiązania. Abstrahując od tego, centralnym motywem założenia sklepu internetowego jest chęć usatysfakcjonowania obecnych i przyszłych klientów. Funkcjonalne wtyczki WooCommerce do sklepu mają zróżnicowany profil wpisujący się w potrzeby różnych grup interesantów. Fachowcy obsługujący sklep internetowy są w stanie czerpać spore profity z dobrodziejstw wtyczek wykorzystywanych na etapie księgowości, marketingu oraz kompletowania i przesyłania zamówień. Z koli klienci docenią intuicyjny sposób dokonywania płatności i wybierania sposobu wysyłki.

 

Nieodzownym elementem działalności każdego sklepu internetowego jest marketing. Z uwagi na akt, że wiele wirtualnych sklepów wykorzystuje popularną polską platformę aukcyjną Allegro jako uniwersalny kanał dystrybucji swoich produktów, dedykowana wtyczka WooCommerce Allegro jest niezwykle pożytecznym rozwiązaniem, które pozwala na łatwe i szybkie zintegrowanie sklepu internetowego z kontem aukcyjnym sprzedającego podmiotu. Wspomniana wtyczka zapewnia dystrybutorowi możliwość regularnego korzystania z bardzo przejrzystego menadżera sprzedaży, który pozwala w jednym miejscu publikować aukcję, zarządzać wysyłką i dostarczać faktury. Omawianie wyzwań współczesnego marketingu internetowego nie byłoby adekwatne, gdyby ominąć wpływ marketingu treści na wyniki sprzedaży. Coraz popularniejszym kanałem content marketingu są różnego rodzaju newslettery. Wtyczka WoCommerce, która została zaprojektowana z myślą o zwiększeniu lojalności klientów za pomocą tego kanału promocji, jest Freshmail WooCommerce. Wtyczka pozwala zintegrować prowadzony sklep internetowy z systemem WooCommerce. Co bardzo ważne, newslettery, można łatwo personalizować, zwracając się do klientów po imieniu i modyfikując frazę „Zapisz się do newslettera” na bardziej twórczy wariant. Dzięki temu odbiór przekazu marketingowego firmy e-commerce będzie cieplejszy, co zaowocuje trwalszymi relacjami biznesowymi.

Wtyczki WooCommerce do wysyłki

 

Sprzedaż internetowa jest działalnością, w której niezwykle ważna jest sprawna i bezpieczna wysyłka towarów. Z tego powodu należy koniecznie zadbać o ten element interfejsu sklepu internetowego bazującego na technologii WooCommerce. Wtyczki pomocne w tego rodzaju działaniach to między innymi eNadawca Poczta Polska WooCommerce oraz InPost WooCommerce. Pierwsza z nich pozwala na sprawną integrację sklepu internetowego z usługami Poczty Polskiej. Zawiera ona szereg miło zaskakujących udogodnień takich jak na przykład dedykowana kolumnę, na której prezentowany jest status wysyłki i która umożliwia jej śledzenie, oraz masowe nadawanie przesyłek. Z kolei inPost WooCommerce pozwala na bardzo zaawansowaną integrację sklepu internetowego z usługami inPost, łącznie z wybieraniem punktu odbioru na liście Paczkomatów i automatyczną aktualizacją listy punktów odbioru.

Wtyczki do księgowości

W przypadku każdego biznesu poruszającego się na burzliwych wodach e-commerce nie do przecenienia są wszelkie narzędzia ułatwiające prowadzenie księgowości oraz zwiększające transparentność dokumentów księgowych. Nie inaczej jest w przypadku sklepów korzystających z rozwiązań WooCommece. Wtyczki do WordPressa, takie jak na przykład iFirma, inFakt, Faktury, wFirma WooCommmerce pozwalają na bezproblemowe wystawianie stosownych faktur i ich automatyczne przesyłanie do klientów.

Wtyczki do płatności

Z punktu widzenia konsumenta sklepu internetowego bardzo istotne są intuicyjne płatności. Z tego tez powodu w prowadzony sklep internetowy warto wkomponować wtyczki PayU, DotPay, Przelewy24 i TPay WooCommerce , która integruje biznes online z najpopularniejszym modułem płatności online.

Wtyczki do zamówień

 

Wtyczki WooCommerce są również nieocenionym wsparciem w zarządzaniu zamówieniami. Osoby odpowiedzialne z obsługę sklepu docenią z pewnością wtyczkę Edycja Pól Zamówienia PRO WooCommerce, która umożliwia zarządzanie polami formularza już z poziomu panelu oraz optymalne zaadaptowanie kwestionariusza do preferencji klientów. Godnym uwagi jest też moduł Aktywne Płatności WooCommerce, który pozwala na prezentowanie na stronie tylko tych opcji płatności, które można zaaplikować w konkretnym rodzaju wysyłki (na przykład w przesyłce za pobraniem).

Konkludując, wtyczki do WooCommerce są cennym wsparciem dla szerokiego grona osób rozpoczynających lub kontynuujących swoją przygodę z WooCommerce. Wszystkie potrzebne wtyczki można znelźć w WP Desk – największa i najpopularniejsza polska platforma z rozszerzeniami do WooCommerce.

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail