Wtyczki WooCommerce, czyli jak rozszerzyć funkcjonalności Twojego sklepu na WordPress

W artykule zobaczysz przegląd wtyczek dla stron na WordPress posiadających rozszerzenie WooCommerce. Sprawdź, co to jest WooCommerce. Zobacz także wtyczki WooCommerce, które pozwolą Ci rozszerzyć funkcjonalności Twojego sklepu internetowego na WordPress!

Spis treści

Co to jest WooCommerce?

WooCommerce to darmowa wtyczka dla WordPress pozwalająca wyposażyć stronę internetową w możliwość sprzedaży online. Cały strona woocommerce.pl skupia się na tematyce prowadzenia i rozwoju sklepu na WordPress + WooCommerce 🙂.

O WooCommerce można powiedzieć, że jest to, co warto podkreślić, darmowe oprogramowanie pod sklep internetowy!

Zobacz, jak za darmo założyć sklep internetowy na WordPress i WooCommerce.

💡 Sprawdź też lidera w Polsce tworzącego wtyczki dla WordPress i WooCommerce →

Czym są funkcjonalności sklepu internetowego?

Funkcjonalność sklepu internetowego jest zdeterminowana przez wiele różnych czynników. Z perspektywy właściciela sklep powinien przede wszystkim przyciągać klientów, przynosząc godziwe zyski, perspektywa administratora jest zgoła inna – pragnie on, by sklep wirtualny oparty na WordPressie obfitował w innowacyjne, zapewniające bezpieczeństwo rozwiązania 🔒.

Wtyczki WooCommerce – które warto dodać?

Abstrahując od tego, centralnym motywem założenia sklepu internetowego jest chęć usatysfakcjonowania obecnych i przyszłych klientów. Funkcjonalne wtyczki WooCommerce do sklepu mają zróżnicowany profil wpisujący się w potrzeby różnych grup interesantów. Fachowcy obsługujący sklep internetowy są w stanie czerpać spore profity z dobrodziejstw wtyczek wykorzystywanych na etapie:

  • księgowości,
  • marketingu,
  • kompletowania i przesyłania zamówień,
  • wyboru metody płatności
  • oraz sposobu wysyłki.

Wtyczki WooCommerce, czyli jak rozszerzyć funkcjonalności Twojego sklepu internetowego na WordPress

Zobaczmy, jakie możesz dodać wtyczki WooCommerce, które pomogą Ci rozwinąć Twój sklep internetowy!

Wtyczki do księgowości

W przypadku każdego biznesu poruszającego się na burzliwych wodach e-commerce nie do przecenienia są wszelkie narzędzia ułatwiające prowadzenie księgowości oraz zwiększające transparentność dokumentów księgowych. Nie inaczej jest w przypadku sklepów korzystających z rozwiązań WooCommerce. Wtyczki do WordPressa, takie jak na przykład iFirma, inFakt, Faktury, wFirma WooCommerce pozwalają na bezproblemowe wystawianie stosownych faktur i ich automatyczne przesyłanie do klientów 🧾.

Możliwe też, że chcesz wystawiać faktury niezależnie od systemu księgowego online. W takim przypadku skorzystaj z wtyczki do fakturowania bezpośrednio w WordPress/ WooCommerce, np. Faktury WooCommerce.

Porównaj wtyczki do fakturowania i ich funkcjonalności →

Zobacz wtyczki fakturowe na wpdesk.pl →

Wtyczki do marketingu

Nieodzownym elementem działalności każdego sklepu internetowego jest marketing. Z uwagi na akt, że wiele wirtualnych sklepów wykorzystuje popularną polską platformę aukcyjną Allegro jako uniwersalny kanał dystrybucji swoich produktów, dedykowana wtyczka WooCommerce Allegro jest niezwykle pożytecznym rozwiązaniem, które pozwala na łatwe i szybkie zintegrowanie sklepu internetowego z kontem aukcyjnym sprzedającego podmiotu 🔗.

Wspomniana wtyczka zapewnia dystrybutorowi możliwość regularnego korzystania z bardzo przejrzystego menadżera sprzedaży, który pozwala w jednym miejscu publikować aukcję, zarządzać wysyłką i dostarczać faktury.

Omawianie wyzwań współczesnego marketingu internetowego nie byłoby adekwatne, gdyby ominąć wpływ marketingu treści na wyniki sprzedaży. Coraz popularniejszym kanałem content marketingu są różnego rodzaju newslettery. Wtyczka WoCommerce, która została zaprojektowana z myślą o zwiększeniu lojalności klientów za pomocą tego kanału promocji, jest Freshmail WooCommerce. Wtyczka pozwala zintegrować prowadzony sklep internetowy z systemem WooCommerce.

Co bardzo ważne, newslettery, można łatwo personalizować, zwracając się do klientów po imieniu i modyfikując frazę „Zapisz się do newslettera” na bardziej twórczy wariant. Dzięki temu odbiór przekazu marketingowego firmy e-commerce będzie cieplejszy, co zaowocuje trwalszymi relacjami biznesowymi ⭐.

Zobacz wtyczki WooCommerce do marketingu od WP Desk →

Wtyczki do zamówień

 

Wtyczki WooCommerce są również nieocenionym wsparciem w zarządzaniu zamówieniami. Osoby odpowiedzialne z obsługę sklepu docenią z pewnością wtyczkę Flexible Checkout Fields do edycji pól zamówienia w WooCommerce. Umożliwia ona zarządzanie polami formularza już z poziomu panelu oraz optymalne zaadaptowanie formularza checkout w WooCommerce do preferencji klientów.

Wtyczki do zamówień pozwolą Ci przyspieszyć obsługę zamówień, np. zwrotów czy poprzez automatyczną zmianę statusu zamówień w WooCommerce 🚚.

Wtyczki do lepszego zarządzania zamówieniami WooCommerce →

Wtyczki do płatności

Z punktu widzenia konsumenta sklepu internetowego bardzo istotne są intuicyjne płatności. Z tego tez powodu w prowadzony sklep internetowy warto wkomponować wtyczki Autopay, PayU, Przelewy24 lub TPay WooCommerce. Pozwolą Ci one dodać nowe metody płatności w sklepie.

Jak widzisz, wtyczki WooCommerce pomagają zintegrować biznes online z najpopularniejszym modułem płatności online także w sklepie na WordPress ✅.

Godnym uwagi jest też moduł Aktywne Płatności WooCommerce, który pozwala na prezentowanie na stronie tylko tych opcji płatności, które można zaaplikować w konkretnym rodzaju wysyłki (na przykład w przesyłce za pobraniem).

Porównaj wtyczki do płatności i zyskaj niższe prowizje →

Zobacz wszystkie wtyczki płatnicze od WP Desk dla WordPress i WooCommerce →

Szybkie i bezpieczne płatności online dla sklepu WordPress i WooCommerce - Autopay

Wtyczki WooCommerce do wysyłki

Sprzedaż internetowa jest działalnością, w której niezwykle ważna jest sprawna i bezpieczna wysyłka towarów 📦. Z tego powodu należy koniecznie zadbać o ten element interfejsu sklepu internetowego bazującego na technologii WooCommerce.

Wtyczki pomocne w tego rodzaju działaniach to między innymi eNadawca Poczta Polska WooCommerce oraz InPost WooCommerce. Pierwsza z nich pozwala na sprawną integrację sklepu internetowego z usługami Poczty Polskiej. Zawiera ona szereg miło zaskakujących udogodnień takich jak na przykład dedykowana kolumnę, na której prezentowany jest status wysyłki i która umożliwia jej śledzenie, oraz masowe nadawanie przesyłek.

Z kolei inPost WooCommerce pozwala na bardzo zaawansowaną integrację sklepu z usługami inPost, łącznie z wybieraniem punktu odbioru na liście Paczkomatów i automatyczną aktualizacją listy punktów odbioru.

Zobacz integracje wysyłkowe od WP Desk →

Podsumowanie oraz inne wtyczki dla WooCommerce

Konkludując, wtyczki do WooCommerce są cennym wsparciem dla szerokiego grona osób rozpoczynających lub kontynuujących swoją przygodę z WooCommerce. Wszystkie potrzebne wtyczki można znaleźć w WP Desk – największej i najpopularniejszej polskiej platformie z rozszerzeniami do WooCommerce ⭐!

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw komentarz 🙂.

Sprawdź najlepsze wtyczki dla WordPress i WooCommerce od WP Desk →

 

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]