Dotpay Woocommrce integracja płatności w WordPress

Dotpay WooCommerce
💡 Od 2020 Dotpay nie przyjmuje już nowych rejestracji (po połączeniu z Przelewy24). Obecnie możesz skorzystać z Przelewy24 WooCommerce lub innej wtyczki do płatności online dla WordPress i WooCommerce.

Zobacz wtyczkę Przelewy24 WooCommerce →

Porównaj wtyczki do płatności online dla WordPress i WooCommerce →

Dotpay WooCommerce wtyczka do płatności internetowych

Wśród użytkowników CMS WordPress najpopularniejszym, darmowym dodatkiem jest WooCommerce. Jest to wtyczka, która pozwala na stworzenie w pełni funkcjonalnego sklepu internetowego, który, o ile nie jest nadmiernie rozbudowany, w niczym nie będzie ustępował komercyjnym oprogramowaniom. Przewaga WooCommerce nad innymi systemami do sprzedaży internetowej polega na tym, że stworzono ją w środowisku, które wielu użytkowników internetu zna już bardzo dobrze, a mianowicie w WordPressie 🙂.

Wtyczka do płatności dla WooCommerce np. Dotpay, PayU, Przelewy24 lub Autopay sprawdzi się doskonale, niezależnie od tego, czy użytkownik zdecyduje się na przekształcenie istniejącej na WordPressie strony w pełni funkcjonalny sklep, czy też stworzenie sklepu internetowego od podstaw.

WooCommerce i funkcjonalne dodatki

O ile WooCommerce jest doskonałą alternatywą dla osób, które zamierzają rozpocząć przygodę ze sprzedażą internetową, o tyle nadal nie oferuje wszystkiego, co w dzisiejszych czasach w sklepie internetowym jest potrzebne. Do funkcjonalności, których zdecydowanie brakuje w systemie, należy możliwość integracji z elektronicznymi płatnościami np. Dotpay. Tu naprzeciw użytkownikom wyszli deweloperzy WP Desk – największej i najpopularniejszej w Polsce platformy, która oferuje rozszerzenia do WooCommerce. Rozwiązanie, które zaproponowali, to wiele wtyczek do płatności online np. WooCommerce Dotpay wtyczka, która umożliwiała integrację sklepu internetowego z płatnościami Dotpay.

Zobacz wtyczki dla WordPress i WooCommerce →

Co oferował WordPress Dotpay?

WooCommerce Dotpay to sprawdzona wtyczka, która doskonale zdawała egzamin w sklepach internetowych opartych na WordPressie. Umożliwiała szybką integrację WooCommerce z systemem jednej z czołowych europejskich firm działających w branży płatności elektronicznych. Dotpay, bo o nim tu mowa, jest częścią międzynarodowego systemu, który cieszy się ogromną popularnością licznych serwisów internetowych, systemów rezerwacji oraz innych stron, na których dokonuje się płatności internetowych. Obsługiwał aż 45 różnych platform płatności, w tym także karty kredytowe. Dla klientów sklepów internetowych stanowi udogodnienie, bez którego trudno wyobrazić sobie współczesne zakupy w internecie.

Win – win

Dotpay WooCommerce dawał sklepom internetowym funkcjonalność, dzięki której korzysta zarówno sprzedawca, jak i kupujący. Dzięki systemowi płatności Dotpay klienci mogli wykonywać błyskawiczne transakcje przez internet. Już w parę chwil po wykonaniu przelewu informację o wykonaniu płatności otrzymywał sprzedawca. Konsumenci znacznie chętniej kupują w sklepach, które umożliwiają wykonywanie szybkich płatności internetowych. Dla nich oznacza to bowiem, że towar, przynajmniej teoretycznie, może zostać wysłany niemal natychmiast po wykonaniu przelewu.

A jakie korzyści z wykorzystania wtyczki w sklepie internetowym wynikają dla sprzedawcy? Przede wszystkim podnosi on atrakcyjność swojego serwisu i sprawia, że staje się on bardziej konkurencyjny w stosunku do innych platform sklepowych. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, zdobywa ich zaufanie.

Co ważne, płatności mogły być wykonywane w różnych walutach. Klienci mogli płacić w PLN, USD, GBP, SKK, CZK, EUR, YEN. W przypadku płatności wykonanych obcą walutą automatyczne przewalutowanie na PLN następowało w serwisie Dotpay. Umożliwienie wykonywania płatności w różnych walutach znacznie poszerzało zakres działalności sklepu i krąg potencjalnych klientów. To kolejna zaleta, którą zyskiwał sklep po zainstalowaniu wtyczki.

Obsługa wtyczki

Wtyczka stworzona została przez ludzi, którzy CMS WordPress znają od podszewki. Pracują na nim od wielu lat i wypuścili na rynek liczne wtyczki do WooCommerce. Nie dziwi zatem fakt, że wtyczka do obsługi płatności internetowych doskonale współpracuje z CMS-em.

Wtyczki WP Desk są proste w instalacji i konfiguracji, a także intuicyjne w obsłudze. WP Desk służy też pomocą poprzez support dostępny na stronie www.wpdesk.pl, gdzie znaleźć można zarówno artykuły opisujące instalację i konfigurację krok po kroku, jak i filmy instruktażowe. Czy wtyczki WP Desk są godne uwagi? Zdecydowanie tak. Pozwalają podnieść atrakcyjność sklepu, wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i świetnie sprawdzą się też dla wdrożenia natychmiastowych płatnościach internetowych.

Obecnie skorzystaj z Przelewy24 WooCommerce lub innej wtyczki do płatności online dla WordPress i WooCommerce!

Zobacz wtyczkę Przelewy24 WooCommerce →

Porównaj wtyczki do płatności online dla WordPress i WooCommerce →

 

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail