Dotpay Woocommrce integracja płatności w WordPress

Dotpay WooCommerce wtyczka do płatności internetowych

Wśród użytkowników CMS WordPress najpopularniejszym, darmowym dodatkiem jest WooCommerce. Jest to wtyczka, która pozwala na stworzenie w pełni funkcjonalnego sklepu internetowego, który, o ile nie jest nadmiernie rozbudowany, w niczym nie będzie ustępował komercyjnym oprogramowaniom. Przewaga WooCommerce nad innymi systemami do sprzedaży internetowej polega na tym, że stworzono ją w środowisku, które wielu użytkowników internetu zna już bardzo dobrze, a mianowicie w WordPressie.

Wtyczka WooCommerce Dotpay sprawdzi się doskonale, niezależnie od tego, czy użytkownik zdecyduje się na przekształcenie istniejącej na WordPressie strony w pełni funkcjonalny sklep, czy też stworzenie sklepu internetowego od podstaw.

WooCommerce i funkcjonalne dodatki

O ile WooCommerce jest doskonałą alternatywą dla osób, które zamierzają rozpocząć przygodę ze sprzedażą internetową, o tyle nadal nie oferuje wszystkiego, co w dzisiejszych czasach w sklepie internetowym jest potrzebne. Do funkcjonalności, których zdecydowanie brakuje w systemie, należy możliwość integracji z elektronicznymi płatnościami Dotpay. Tu naprzeciw użytkownikom wyszli deweloperzy WP Desk – największej i najpopularniejszej w Polsce platformy, która oferuje rozszerzenia do WooCommerce. Rozwiązanie, które zaproponowali, to WooCommerce Dotpay wtyczka, która umożliwia integrację sklepu internetowego z płatnościami Dotpay.

Co oferuje WordPress Dotpay?

WooCommerce Dotpay to sprawdzona wtyczka, która doskonale zdaje egzamin w sklepach internetowych opartych na WordPressie. Umożliwia szybką integrację WooCommerce z systemem jednej z czołowych europejskich firm działających w branży płatności elektronicznych. Dotpay, bo o nim tu mowa, jest częścią międzynarodowego systemu, który cieszy się ogromną popularnością licznych serwisów internetowych, systemów rezerwacji oraz innych stron, na których dokonuje się płatności internetowych. Obsługuje aż 45 różnych platform płatności, w tym także karty kredytowe. Dla klientów sklepów internetowych stanowi udogodnienie, bez którego trudno wyobrazić sobie współczesne zakupy w internecie.

Win – win

Dotpay WooCommerce daje sklepom internetowym funkcjonalność, dzięki której korzysta zarówno sprzedawca, jak i kupujący. Dzięki systemowi płatności Dotpay klienci mogą wykonywać błyskawiczne transakcje przez internet. Już w parę chwil po wykonaniu przelewu informację o wykonaniu płatności otrzymuje sprzedawca. Konsumenci znacznie chętniej kupują w sklepach, które umożliwiają wykonywanie szybkich płatności internetowych. Dla nich oznacza to bowiem, że towar, przynajmniej teoretycznie, może zostać wysłany niemal natychmiast po wykonaniu przelewu.

A jakie korzyści z wykorzystania wtyczki w sklepie internetowym wynikają dla sprzedawcy? Przede wszystkim podnosi on atrakcyjność swojego serwisu i sprawia, że staje się on bardziej konkurencyjny w stosunku do innych platform sklepowych. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, zdobywa ich zaufanie. Co ważne, płatności mogą być wykonywane w różnych walutach. Klienci będą mogli płacić w PLN, USD, GBP, SKK, CZK, EUR, YEN. W przypadku płatności wykonanych obcą walutą automatyczne przewalutowanie na PLN będzie następować w serwisie Dotpay. Umożliwienie wykonywania płatności w różnych walutach znacznie poszerza zakres działalności sklepu i krąg potencjalnych klientów. To kolejna zaleta, którą zyskuje sklep po zainstalowaniu wtyczki.

Wyniki przeprowadzonych badań na temat zwyczajów płatniczych.

Obsługa wtyczki

Wtyczka stworzona została przez ludzi, którzy CMS WordPress znają od podszewki. Pracują na nim od wielu lat i wypuścili na rynek już wiele wtyczek do WooCommerce. Nie dziwi zatem fakt, że wtyczka do obsługi płatności internetowych doskonale współpracuje z CMS-em. Jest prosta w instalacji i konfiguracji, a także intuicyjna w obsłudze. Jej twórcy służą pomocą poprzez support dostępny na stronie www.wpdesk.pl, gdzie znaleźć można zarówno artykuły opisujące instalację i konfigurację krok po kroku, jak i filmy instruktażowe. Czy jest to system godny uwagi? Zdecydowanie tak. Podnosi atrakcyjność sklepu, pozwala wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i świetnie sprawdza się przy natychmiastowych płatnościach internetowych.

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail