Bramki płatności WordPress i WooCommerce

Rozpoczynając lub prowadząc sklep na WordPress i WooCommerce dojdziesz zapewne do momentu, gdy stwierdzisz, że domyślne metody płatności są niewystarczające. Zobacz, jakie bramki płatności WordPress i WooCommerce dodać do sklepu. Porównanie pomoże Ci dobrać odpowiednie rozszerzenie dla WooCommerce.

Spis treści

Krótko o WooCommerce 🙂

WooCommerce to rewolucyjna wtyczka do WordPress, dzięki której z łatwością możesz sprzedawać swoje produkty lub usługi. Intuicyjna, prosta w obsłudze i zapewniająca szerokie spektrum możliwości, umożliwia sprawne zarządzanie sprzedawanymi produktami: powielanie, dodawanie nowych wariantów i customizacja wyglądu jeszcze nigdy nie była taka prosta. Czytaj więcej o tym, jak założyć i jakie możliwości daje sklep na WordPress i WooCommerce ➡️

Dzięki setkom dodatków możemy bez problemu uczynić nasz sklep wyjątkowym, funkcjonalnym i jedynym w swoim rodzaju, a przede wszystkim jesteśmy w stanie sprawić, aby był jak najbardziej przyjazny użytkownikowi.

Sprawdź wtyczki dla WordPress i WooCommerce od WP Desk →

Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat płatności w WooCommerce

Jedną ze znaczących zalet wtyczki są szerokie możliwości wyboru w zakresie obsługi transakcji. Dzięki temu, że wybieramy z bardzo dużej puli rozwiązań, możemy z łatwością dostosować płatności WooCommerce do swoich potrzeb. Dodatkowo możemy nie tylko przebierać w różnych formach, ale jesteśmy również w stanie zarządzać całym segmentem tak, by nie zarzucić klienta toną opcji na raz.

Utrzymanie porządku w sekcji opłacania zamówienia zapewni komfort naszym kupującym, a my zyskamy pewność, że nie odejdą oni w ostatniej chwili, zniechęceni chaosem bijącym z monitora.

Bramki płatności dla WordPress i WooCommerce

Nowe metody płatności – przegląd wtyczek dla WooCommerce

Obecnie standardem jest, że sklepy internetowe oferują wiele różnych sposobów na sfinalizowanie zakupu. Wynika to głównie z badań rynków, ale także z procentowego udziału różnych urządzeń, z których korzystają nasi potencjalni klienci, gdy przeglądają naszą stronę. Oczywistym wnioskiem jest, że różnorodność to podstawa, jeżeli chcemy dotrzeć do dużej ilości klientów.

W zależności od wybranego rynku możemy zauważyć, że klienci preferują jakiś konkretny sposób na zapłatę, np. PayPal czy zwykły przelew lub korzystają w większości z jednego typu urządzeń, np. smartfonów czy tabletów. Z tego względu, aby strona z płatnościami była dla klienta przejrzysta, warto zaopatrzyć się we wtyczkę wspomagającą zarządzanie systemami finalizacji transakcji 🛒.

Aktywne Płatności WooCommerce

Moduł Aktywne Płatności WooCommerce służy do segregowania, włączania i wyłączania danej bramki płatności WooCommerce 💪. Dzięki niemu możemy łatwo i sprawnie decydować, z jakich opcji skorzystać może klient. Dodatkowo przy użyciu tego rozszerzenia jesteśmy w stanie wprowadzać opłaty za wybrane formy płacenia, a także ukrywać lub pokazywać konkretne rozwiązania dla klientów, którzy zakupili produkty za określoną kwotę 🪙.

Aktywne Płatności WooCommerce

Aktywne Płatności WooCommerce →

Dotpay – bramka płatności do WooCommerce

Moduł ten umożliwiał połączenie naszej strony z serwisem, dzięki czemu byliśmy w stanie akceptować opłaty poprzez Dotpay. Funkcjonalność wtyczki oparta była na przekierowaniu klienta, który wybierał tę opcję, do strony dotpay.pl, gdzie dokonywał zapłaty za zamówione rzeczy. Dodatkowo wtyczka ta obsługiwała wiele różnych walut, dzięki czemu mogliśmy wystawiać nasze produkty lub usługi m.in. w dolarach amerykańskich, euro, funtach czy jenach.

💡 Od 2020 roku, po połączeniu z Przelewy24, kontynuujesz lub rejestrujesz się w usłudze Przelewy24. Sprawdź wtyczkę Przelewy24 WooCommerce i obniż prowizje w tej bramce płatności 💪.

Przelewy24, czyli wszystkie banki w jednym miejscu

Niewątpliwą zaletą tego modułu jest możliwość operowania w trzech walutach: złotówkach, dolarach i euro. Obecnie z systemu korzysta około 50 000 partnerów, co czyni Przelewy24 jedną z popularniejszych metod płatności. Transakcje przepuszczane przy pomocy tego serwisu są bezpieczne i zapewniają maksymalny komfort zarówno kupującemu, jak i sprzedawcy 🔒.

Bramka płatności Przelewy24 – zobacz wtyczkę do integracji z WooCommerce →

Warto dodać, że Przelewy24 WooCommerce pozwalają też na płatności cykliczne oraz BLIK ⭐!

Przelewy24 WooCommerce - metody płatności

Sklep na WordPress i płatności online w PayU

Wtyczka dla PayU pozwala integrować nasz sklep na WordPress + WooCommerce z jedną z bardziej popularnych platform płatniczych w Polsce.

Bramka płatnicza PayU przekierowuje klienta na stronę, na której dokonuje on zapłaty. Jednymi z najważniejszych cech tego serwisu jest bezpieczeństwo, ale także szybkość transakcji 🌬️, co czyni ją atrakcyjną dla niejednego kupującego. Integracja sklepu z PayU umożliwia również udostępnienie klientom opcji skorzystania z rat, co może dodatkowo zwiększyć przychody ze sprzedaży.

Wtyczka PayU WooCommerce – integracja bramki płatności w WooCommerce →

Wtyczka pozwala też na wdrożenie płatności cyklicznych 💪!

Płatności cykliczne w WordPress - PayU WooCommerce

Prowizje w Tpay – bramka płatności dla WooCommerce

Podobnie jak wcześniej wymienione bramki płatności, Tpay działa poprzez przekierowanie klienta na stronę serwisu w momencie dokonywania zapłaty. Ważną zaletą tego modułu jest to, że w przypadku nieudanej płatności system nie anuluje zamówienia klienta, a ponowi próbę sfinalizowania transakcji. Dzięki temu łatwo oszczędzimy frustracji zarówno sobie, jak i kupującym, a sam proces zapłaty zajmie dużo mniej czasu. Bramka ta działa tylko w złotówkach.

Obniż prowizje i kup wtyczkę Tpay WooCommerce →

Tpay - bramka płatności dla sklepu na WordPress i WooCommerce

Autopay WooCommerce

Autopay WooCommerce został zbudowany z myślą o obsłudze płatności w WooCommerce. Do metod oferowanych dla klientów znalazły się płatności kartą, szybkie przelewy, BLIK, Google Pay, Apple Pay.

Wtyczka jest dostępna za darmo 🎉! Jest ciekawą alternatywą dla wcześniejszych bramek płatności jak Przelewy24, PayU lub Tpay. Zwłaszcza, że na start otrzymujesz 1.19% prowizji na wszystkie sposoby płatności w Autopay.

Autopay WooCommerce →

Darowizny WordPress

Nie posiadasz wtyczki WooCommerce, a chcesz przyjmować płatności od użytkowników, np. w formie darowizn? W takim przypadku możesz skorzystać z wtyczki Darowizny WordPress, która nie wymaga do poprawnego działania WooCommerce’a.

Edytor formularza do wpłat pozwoli Ci dopasować wygląd i pola formularza płatności.

Darowizny WordPress - dopasowanie formularza płatności

Darowizny w WordPress i WooCommerce →

Którą bramkę płatności dla WooCommerce wybrać?

Niezależnie od tego, jaką opcję wybierzemy, warto mieć na względzie, że bramki płatności powinny być stosowane równocześnie. Klienci, w zależności od regionu i kraju, z którego pochodzą, mają różne preferencje i w związku z tym, warto zapewnić im szeroki wybór możliwości. Dotyczy to również sposobu wysyłki i odbioru zakupionych towarów 🚚.

Z drugiej strony, ponieważ możemy wybierać z bardzo dużej gamy opcji, warto sprawdzić przed zakupem wtyczek, jakie preferencje w zakresie opłat mają nasi potencjalni klienci. Choć różnorodność jest ważna, w pewnym momencie może się okazać, że przesadzimy z ilością dostępnych opcji, co uczyni nasz sklep nieczytelnym. Z tego powodu warto również zaopatrzyć się w dodatkową wtyczkę służącą tylko i wyłącznie do zarządzania sposobami płatniczymi.

Sprawdź integracje dla sklepu WordPress i WooCommerce z bramkami płatności. Zobacz też, jak obniżyć prowizje u operatorów płatności online dzięki wtyczkom WP Desk.

Zobacz integracje bramek płatności z WooCommerce →

Wybierz bramki płatności i obniż prowizje →

 

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]