Jak działa Przelewy24? System płatności online z największym wyborem metod płatności

Jeszcze nie tak dawno temu klienci chcący płacić za towary w sklepach internetowych musieli dokonywać tradycyjnych przelewów. Wszystko zmieniło się wraz z upowszechnieniem się opcji mobilnych płatności, dzięki którym płacenie stało się szybsze i łatwiejsze. A stało się to możliwe również dzięki serwisowi Przelewy24. Wyjaśniamy, co to jest i jak działa Przelewy24 oraz w jaki sposób ułatwia życie zarówno klientom, jak i sprzedawcom.

Przelewy24 – co to jest i jak działają?

Przelewy24 to serwis należący do poznańskiej Grupy DialCom24, który od 2011 roku oferuje usługi płatności mobilnych. Jego celem jest usprawnianie i ułatwianie płacenia za towary i usługi kupowane przez internet. Obecnie korzysta z niego ok. 50 000 firm, w tym takie jak Onet, nazwa.pl, Multikino, Leroy Merlin itp.

Przelewy24 umożliwia różne opcje płatności, w tym:

 • Płatność przy użyciu karty płatniczej Visa Classic, Visa Electron, MasterCard, Diners Club, PBK, JCB, American Express;
 • BLIK;
 • Tradycyjny przelew bankowy;
 • Google Pay™ i Apple Pay – bezgotówkowe płatności dla użytkowników smartfonów;
 • Płatność przez SMS;
 • Płatność ratalna – możliwość kupna towaru na raty za pośrednictwem współpracujących banków;
 • Płatności odroczone — kup dziś zapłać za 30 dni.

Tu możesz przeczytać więcej o opcjach płatności w Przelewy24.

 

W każdej transakcji bierze udział trzech uczestników:

 • Przelewy24 – podmiot świadczący usługę płatniczą;
 • Odbiorca – najczęściej sklep lub inna firma, która przyjmuje zapłatę w formie bezgotówkowej;
 • Płatnik – osoba składająca zlecenie płatnicze, które prowadzi do obciążenia jej rachunku bankowego (czyli klient).

Jeżeli klient wybierze opcję płatności ratalnej, dochodzi do tego czwarty uczestnik, czyli bank udzielający kredytu.

Jak przebiega transakcja w Przelewy24?

Wszystko zależy od tego, jaką opcję płatności wybierze klient. Przykładowo, jeżeli wybiera przelew bankowy, klika nazwę swojego banku i zostaje przekierowany do strony logowania. Musi potwierdzić przelewaną kwotę w taki sam sposób, jakby wykonywał tradycyjny przelew, czyli np. kodem ze zdrapki lub kodem SMS. To zależy od banku. Środki są natychmiast pobierane z konta i w ciągu 24 godzin przesyłane na rachunek sprzedawcy. Realizacje innych opcji transakcji przebiegają dość podobnie.

Warto wiedzieć, że płatność przez Przelewy24 jest możliwa tylko wtedy, gdy klient ma narzędzia do ich skorzystania, np. konto w danym banku lub specjalną aplikację. Dlatego Przelewy24 wprowadziło tak różnorodne opcje płatności: dla klientów płacących przelewami, BLIKIEM, kartami bankowymi i kredytowymi, a także dla takich, którzy chcą płacić tylko gotówką bez podawania swoich danych (zdrapki Paysafecard). Jest naprawdę mała szansa, by klient nie znalazł odpowiedniej dla siebie opcji płatności.

 

Jak działa Przelewy24 — korzyści dla sprzedawcy

Najważniejszą korzyścią dla firmy nawiązującej współpracę  Przelewy24 jest udostępnianie klientom szeregu opcji szybkich płatności, dzięki czemu zmniejsza się liczbę porzuceń koszyka w sklepie i zwiększa sprzedaż.

Firma, która chce korzystać z pośrednictwa Przelewy24, musi podpisać z serwisem umowę o współpracy, a także umożliwiać korzystanie z systemu wszystkim użytkownikom chcącym dokonać zapłaty.

Ponadto, warto podkreślić, że Przelewy24 zapewniają:

 • niskie opłaty za transakcje;
 • łatwą instalację i konfigurację bramek w sklepie internetowym;
 • szybkie i bezpieczne transakcje – wpłata na konto w ciągu 24h od daty zlecenia;
 • w większości przypadków brak opłat stałych (płaci się tylko za zrealizowane transakcje);
 • szybkie rozpatrywanie reklamacji.

Czy transakcje w Przelewy24 są bezpieczne?

Rekomendacja KNF wymaga od dostawców usług płatności mobilnych wdrożenia środków bezpieczeństwa zgodnych z opracowaną polityką bezpieczeństwa. Nad bezpieczeństwem transakcji w Przelewy24 czuwają m.in.: komisja Nadzoru Finansowego, Europejskie Forum ds. Bezpieczeństwa Płatności Detalicznych i Krajowa Izba Rozliczeniowa. Co mniej więcej oznacza tyle, że transakcje są bardzo dobrze zabezpieczone, ale bądźmy też uczciwi. W historii znane są przypadki ataków hakerskich i włamań np. na strony banków, dlatego zawsze istnieje niewielki procent ryzyka — zarówno dla sklepu, jak i klienta.

Jak płacić niższe prowizje w Przelewy24?

To jest dobre pytanie, ponieważ jeżeli skorzystasz z wtyczki WP Przelewy24 WooCommerce, będziesz płacić mniej za każdą transakcję. Jak to możliwe? Przelewy24 ma przygotowaną stałą ofertę cenową dla klientów rejestrujących się w ich serwisie. Ale twórcy wtyczki do płatności Przelewy24 WooCommerce wynegocjowali niższe ceny dla swoich klientów. Oznacza to, że jeśli zainstalujesz wtyczkę w swoim sklepie, będziesz stale płacić mniej niż większość sklepów. Oszacowaliśmy, że koszt zakupu wtyczki zwróci się najdalej za pół roku. Potem będzie to już czysty zysk.

 

Wtyczkę można wypróbować w wersji demo, czyli przetestować całkowicie za darmo.

Jeśli jeszcze nie masz w swoim sklepie Przelewy24, to wiedz, że możesz na tym sporo tracić.

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

* indicates required

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

* indicates required