PayPal jak zintegrować ze sklepem WooCommerce WordPress za pomocą wtyczki

WordPress to jedno z najpopularniejszych narzędzi do prowadzenia blogów. W 2016 roku w Polsce obsługiwał aż 70% stron wykorzystujących systemy CMS. Nic więc dziwnego, że wtyczka rozszerzająca jego możliwości – WooCommerce – również coraz bardziej zyskuje na popularności.

Gdy sprzedawanie w sieci staje się proste

Stworzenie sklepu internetowego od podstaw to dość skomplikowana sprawa. Trzeba przewidzieć wiele kwestii, od ilości miejsca na serwerze, przez rozkład poszczególnych funkcji, aż po integracje metod płatności, programów zarządzających magazynem i danymi klientów. Z tego powodu stworzenie sklepu samodzielnie jest mało popularnym rozwiązaniem, zarówno ze względu na koszty, jak i czas oraz ilość potencjalnych błędów. Można jednak łatwo uniknąć wszystkich tych problemów – wystarczy skorzystać z gotowego rozwiązania, jakimi są WooCommerce czy PrestaShop. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, przejrzystym opcjom i dużemu wsparciu technicznemu możemy w kilka chwil zrobić to, co kiedyś zajmowało wiele dni i wymagało zatrudnienia profesjonalisty.

WordPress już nie tylko dla blogów

Najpiękniejszym zjawiskiem w internecie jest jego ciągła ewolucja. O ile do tej pory hasło WordPress kojarzyło się głównie z blogami, stronami-wizytówkami i portfolio, o tyle obecnie zaczyna się ono pojawiać również w kontekście e-commerce i sprzedaży w sieci. Dzięki wtyczce WooCommerce możemy zaoferować na sprzedaż zarówno usługi, jak i cyfrowe lub fizycznie istniejące produkty, w dodatku w dowolnej ilości wariantów. Dzięki przejrzystemu interfejsowi jesteśmy w stanie szybko nauczyć się obsługi wtyczki, zwłaszcza jeżeli już wcześniej korzystaliśmy z klasycznej wersji WordPressa. Jednak tym, co przyciąga najbardziej, jest ogromna różnorodność metod płatności, jakie możemy wybrać dla naszego sklepu. Jedną z najpopularniejszych dostępnych opcji jest płatność poprzez PayPal.

PayPal WooCommerce – jak to działa?

Aby móc zaproponować PayPal jako opcję płatności, należy dodać do sklepu odpowiednią wtyczkę, na przykład od WPDesk. To, co wyróżnia płatność przez tę platformę to fakt, że nie musimy podawać numerów swojej karty, ani korzystać z żadnej bramki do płatności online. Wystarczy założyć i potwierdzić konto, aby móc w sprawny i, przede wszystkim, bezpieczny sposób płacić za zakupy w sieci. Dzisiaj PayPal jest takim samym standardem, jak karta kredytowa czy przelew, w związku z czym możemy śmiało używać tej opcji zarówno jako klienci, jak i jako sprzedający. W wypadku, gdy to my sprzedajemy, brak akceptowania płatności przez PayPal może nawet obniżyć nasze zyski, w związku z tym nie warto bagatelizować tej formy zapłaty.

Zanim jednak zaczniemy korzystać z dobrodziejstw cyfrowego portfela dla wielu walut świata, wtyczkę PayPal WooCommerce należy odpowiednio skonfigurować. Dzięki temu połączymy opcję płatności na stronie z naszym kontem, co umożliwi sprawne spływanie pieniędzy z transakcji.

PayPal WordPress wtyczka – jak zintegrować ze sklepem?

Oczywiście zanim przejdziemy do konfiguracji, należy pobrać i podpiąć wtyczkę do naszego sklepu – jest to bardzo łatwe i zajmie niewiele czasu. Kolejnym krokiem będzie powiązanie naszego konta z wtyczką: musimy włączyć opcję płatności na naszej stronie, dodać maila, którego używamy na koncie PayPal oraz wypisać wszelkie informacje, które podczas przeprowadzania transakcji wyświetlą się klientowi. Po przeprowadzeniu tego procesu możemy cieszyć się pełną funkcjonalnością wtyczki w naszym sklepie. PayPal WooCommerce wtyczka zapewni nie tylko bezpieczeństwo transakcji, ale także umożliwi klientowi zapłacenie za towar w szybki i pewny sposób.

Co zyskujemy korzystając z rozwiązania dostarczonego przez WPDesk? Przede wszystkim support po polsku, co jest bardzo ważne w przypadku modułów dotyczących transakcji. Warto pamiętać, że jeżeli pobierzemy wtyczkę wydaną w innej wersji językowej, w razie problemów możemy mieć kłopot z porozumieniem się z helpdeskiem, nawet jeżeli nie mamy problemu z angielskim – mimo wszystko język techniczny bardzo różni się od potocznego. Dodatkowo PayPal został już sprawdzony przez dużą grupę użytkowników i zdecydowanie cieszy się uznaniem na polskich stronach opartych o ten CMS.

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail