Jak zintegrować PayPal ze sklepem na WooCommerce i WordPress za pomocą wtyczki

PayPal w sklepie WordPress i WooCommerce

WordPress to jedno z najpopularniejszych narzędzi do prowadzenia blogów. W 2016 roku w Polsce obsługiwał aż 70% stron wykorzystujących systemy CMS. Nic więc dziwnego, że wtyczka rozszerzająca jego możliwości – WooCommerce – również coraz bardziej zyskuje na popularności. Dowiedz się, w jaki sposób uruchomić sklep na WordPress z WooCommerce oraz włączyć płatności PayPal!

Spis treści

Gdy sprzedaż w internecie staje się prosta

Stworzenie sklepu internetowego od podstaw to dość skomplikowana sprawa. Trzeba przewidzieć wiele kwestii, od ilości miejsca na serwerze, przez rozkład poszczególnych funkcji, aż po integracje metod płatności, programów zarządzających magazynem i danymi klientów. Z tego powodu stworzenie sklepu samodzielnie jest mało popularnym rozwiązaniem, zarówno ze względu na koszty, jak i czas oraz ilość potencjalnych błędów. Można jednak łatwo uniknąć wszystkich tych problemów – wystarczy skorzystać z gotowego rozwiązania, jakimi są WooCommerce czy PrestaShop.

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, przejrzystym opcjom i dużemu wsparciu technicznemu możemy w kilka chwil zrobić to, co kiedyś zajmowało wiele dni i wymagało zatrudnienia profesjonalisty 🚀.

💡 Zobacz, jak założyć sklep na WordPress i WooCommerce →

WordPress już nie tylko dla blogów

Najpiękniejszym zjawiskiem w internecie jest jego ciągła ewolucja. O ile do tej pory hasło WordPress kojarzyło się głównie z blogami, stronami-wizytówkami i portfolio, o tyle obecnie zaczyna się ono pojawiać również w kontekście e-commerce i sprzedaży w sieci. Dzięki wtyczce WooCommerce możemy zaoferować na sprzedaż zarówno usługi, jak i cyfrowe lub fizycznie istniejące produkty, w dodatku w dowolnej ilości wariantów.

Dzięki przejrzystemu interfejsowi jesteśmy w stanie szybko nauczyć się obsługi wtyczki, zwłaszcza jeżeli już wcześniej korzystaliśmy z klasycznej wersji WordPressa. Jednak tym, co przyciąga najbardziej, jest ogromna różnorodność metod płatności, jakie możemy wybrać dla naszego sklepu. Jedną z najpopularniejszych dostępnych opcji dla WooCommerce jest płatność poprzez PayPal 🪙.

PayPal WooCommerce – jak to działa?

Aby móc zaproponować PayPal jako opcję płatności, należy dodać do sklepu odpowiednią wtyczkę, na przykład od WPDesk. To, co wyróżnia płatność przez tę platformę to fakt, że nie musimy podawać numerów swojej karty, ani korzystać z żadnej bramki do płatności online. Wystarczy założyć i potwierdzić konto, aby móc w sprawny i, przede wszystkim, bezpieczny sposób płacić za zakupy w sieci. Dzisiaj PayPal jest takim samym standardem, jak karta kredytowa czy przelew, w związku z czym możemy śmiało używać tej opcji zarówno jako klienci, jak i jako sprzedający. W wypadku, gdy to my sprzedajemy, brak akceptowania płatności przez PayPal może nawet obniżyć nasze zyski, w związku z tym nie warto bagatelizować tej formy zapłaty.

Zanim jednak zaczniemy korzystać z dobrodziejstw cyfrowego portfela dla wielu walut świata, wtyczkę PayPal WooCommerce należy odpowiednio skonfigurować. Dzięki temu połączymy opcję płatności na stronie z naszym kontem, co umożliwi sprawne spływanie pieniędzy z transakcji.

Wtyczka PayPal, czyli jak zintegrować ze sklepem na WordPress i WooCommerce?

Oczywiście, zanim przejdziemy do konfiguracji, należy pobrać i podpiąć wtyczkę do naszego sklepu – jest to bardzo łatwe i zajmie niewiele czasu. Kolejnym krokiem będzie powiązanie naszego konta z wtyczką: musimy włączyć opcję płatności na naszej stronie, dodać maila, którego używamy na koncie PayPal oraz wypisać wszelkie informacje, które podczas przeprowadzania transakcji wyświetlą się klientowi. Po przeprowadzeniu tego procesu możemy cieszyć się pełną funkcjonalnością wtyczki w naszym sklepie.

Wtyczki do przyjmowania płatności przez PayPal w WooCommerce możesz znaleźć np. w repozytorium WordPress. Korzystaj z wtyczki, która zapewnia nie tylko bezpieczeństwo transakcji, posiada pozytywne komentarze, wsparcie, ale przede wszystkim umożliwi klientowi bezproblemowe zapłacenie za towar w szybki i pewny sposób 🙂!

Sprawdzona wtyczka przyjmująca płatności przez PayPal w WooCommerce

Jeśli myślisz o prowadzeniu biznesu online w Polsce, rozważ skorzystanie z popularnych bramek płatności w naszym kraju np. PayU, Przelewy24, Tpay lub Autopay. Niektóre z nich posiadają (poza opcją płatności kartą, przelewami online, BLIKIEM) także opcję płatności przez PayPal – bezpośrednio w WooCommerce 🎉!

WP Desk posiada w swojej ofercie wtyczki – integracje dla WooCommerce, które pozwalają na płatność przez PayPal, np. PayU WooCommerce, Przelewy24 WooCommerce lub Autopay WooCommerce.

Porównaj wtyczki do płatności w WooCommerce od WP Desk →

Co zyskujemy korzystając z rozwiązania dostarczonego przez WP Desk?

Przede wszystkim profesjonalny support po polsku, co jest bardzo ważne w przypadku modułów dotyczących transakcji. Warto pamiętać, że jeżeli pobierzemy wtyczkę wydaną w innej wersji językowej, w razie problemów możemy mieć kłopot z porozumieniem się z helpdeskiem, nawet jeżeli nie mamy problemu z angielskim – mimo wszystko język techniczny bardzo różni się od potocznego.

Aktywna subskrypcja wtyczek WP Desk oznacza też dostęp do aktualizacji i nowych wersji wtyczki, przykładowo możliwości płatności cyklicznych w WooCommerce 🚀!

PayPal w WooCommerce jako dodatkowa opcja płatności?

Tak, to możliwe. PayPal został już sprawdzony przez dużą grupę użytkowników i zdecydowanie cieszy się uznaniem na polskich stronach opartych o ten CMS. Jeśli wybierzesz wtyczki do płatności od WP Desk i interesuje Cię PayPal w sklepie na WordPress i WooCommerce, w przypadku kilku otrzymasz go w 1 wtyczce 🙂!

Zobacz wtyczki do płatności w sklepie WooCommerce →

 

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail