Porównanie najpopularniejszych systemów płatności 2018!

Zakupy w internecie stają się w dzisiejszych czasach niemal koniecznością. Bardzo często pozwalają one na kupienie wyższej jakości produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Z dokonywaniem zakupów w globalnej sieci nierozerwalnie wiążą się płatności internetowe. Warto zatem bliżej spojrzeć na zalety i wady oferowanych usług, poprzez porównanie systemów płatności online w Polsce.

Porównanie systemów płatności

 

Najbardziej rozpoznawalnymi metodami płatności online w Polsce są niewątpliwie DotPay, PayU oraz Przelewy24. Każda z wyżej wspomnianych opcji odznacza się swoimi własnymi unikalnymi atrybutami, które warto poddać bliższej krytycznej analizie.

 

Przelewy24 – bezpieczna opcja w przypadku zakupów dokonywanych za pośrednictwem polskiego banku

 

Mało kto zdaje sobie sprawę faktu, że Przelewy24 są najbardziej popularną metodą płatności w kasynach online oraz na polskich platformach dedykowanym wirtualnym inwestorom zainteresowanym kryptowalutami. Do takie stanu rzeczy przyczynił się zapewne imponujący poziom bezpieczeństwa, jaki prezentują płatności online wykonywane poprzez system Przelewy24. Strona zlecająca konkretną transakcję może spać spokojnie z uwagi na fakt, że dane dotyczące płatności są dyskretnie szyfrowane, natomiast zapis numeru konta bankowego lub karty kredytowej – pominięty. Tak wysoki poziom bezpieczeństwa został doceniony przez największe korporacje działające w polskim sektorze e-commerce oraz przedsiębiorstwa działające na mniejszą skalę. Kolejnym walorem systemu jest intuicyjny system wpłat, który sprawia, że obsługa nie przysparza problemów nawet nowicjuszom. Do atutów opisywanego rozwiązania zaliczyć można również najniższą spośród rozpatrywanych marek opłatę za przelew online oraz płatność kartą (1,50% kwoty transakcji.). Osoby dysponujące skromniejszym budżetem z pewnością ucieszy także brak opłaty aktywacyjnej. Mankamentem, jakiego niestety nie ustrzegli się twórcy serwisu Przelewy24, jet brak obsługi zagranicznych banków i instytucji finansowych.

 

PayU – niezwykle wygodny system płatności rozpowszechniony w polskich sklepach internetowych

 

PayU jest marką, która na pierwszy rzut oka kojarzy się z popularnym portalem aukcyjnym Allegro. System ten znalazł się w naszym oficjalnym zestawieniu mającym na celu porównanie najlepszych i najpopularniejszych systemów płatności ze względu na fakt, że jest często używany w prestiżowych sklepach internetowych. Z perspektywy klienta wspomniany system jest przede wszystkim nieskomplikowany w obsłudze i bezpieczny. Opłacenie zakupów za pośrednictwem PayU nie wymaga bowiem żmudnej rejestracji oraz permanentnego wpisywania swoich danych osobowych. Cechą szczególną usługi PayU są specjalistyczne programy gwarantujące bezpieczeństwo uczestników transakcji. Jednym z nich jest Program Ochrony Kupujących. Sprowadza się on do tego, że konsument może odzyskać do 10 000 złotych wartości przedmiotu transakcji w przypadku, gdy sprzedawca nie wywiązał się z obowiązku dostarczenia wyrobu lub usługi. Od niedawna dostawca wzbogacił system PayU o moduł 3D-Secure, który jest technologią ukierunkowana na zwiększenie bezpieczeństwa transakcji online. Umożliwia ona bowiem weryfikację posiadacza karty płatniczej jeszcze przed skorzystaniem z niej za pomocą specjalnie utworzonego hasła. Entuzjazm biznesmenów może niestety ostudzić fakt, osoba decydująca się na dodanie opcji płatności online poprzez system PayU do swojego własnego sklepu internetowego musi ponieść dość wysoką opłatę aktywacyjną, która wynosi 199 złotych. Na szczęście od czasu do czasu dostawca usługi aranżuje promocje, w których wspomniana opłata kosztuje symboliczną złotówkę. Osoby, które cenią sobie możliwość zakupu trudno dostępnych dóbr za granicą, zinterpretują jednak jako niekorzyść skrajnie niewielką ilość obsługiwanych sklepów zagranicznych.

 

DotPay – imponująco popularny system, który przypadnie do gustu entuzjastom płatności kattami kredytowymi

Ostatnim serwisem, jaki znalazł się w opracowanym zestawieniu ukierunkowanym na porównanie szybkich płatności internetowych, jest DotPay. Choć siedziba firmy znajduje się w Krakowie, wspomniany system płatności jest ceniony w całej Europie. Wspomniany system płatności elektronicznych jest dogodnym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób, które lubią przejrzyste zasady. Serwis udostępnia bowiem czytelny monitoring przebiegu transakcji. Użytkownicy nie muszą też ponosić żadnej opłaty abonamentowej, a w momencie wystąpienia jakiejkolwiek niespodziewanej awarii mają zapewnioną rzetelną i bezpłatną pomoc techniczną. Co ważne, rzeczony system obsługuje niezwykle szeroką gamę kart kredytowych, takich jak Visa, Visa Electron, MasterCard Mobile, MasterCard, JCB, Maestro oraz Diner’s Club. System DotPay ma jednak niewielkie wady. Model biznesowy serwisu skutkuje znacznymi prowizjami obliczanymi na podstawie kwoty transakcji. W przypadku firm opłata wynosi przeciętnie 2 8%, natomiast osób indywidualnych – 3 9%. Istotnym minusem jest także wysoka prowizja za płatności SMS-em lub MMS-em, która mieści się w przedziale 45-59%.

 

Porównanie systemów płatności online inne opcje

Jeżeli byliby Państwo zainteresowani  porównaniem systemów płatności, których nie ma w naszym wpisie to zapraszamy do kategorii na naszej stronie odnośnie szybkich płatności w której to przedstawiamy poszczególne formy niezależnie.

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]