WooCommerce 3.0 – jakie nowości na nas czekają?

Wersja WooCommerce 3.0, naszego ulubionego systemu e-commerce już tuż za rogiem. Pojawi się już na początku kwietnia. Nieustanny rozwój platformy WooCommerce niesie ze sobą pewne zmiany. Jakie? Zapraszam do lektury!

Ta aktualizacja wprowadza w strukturę WooCommerce duże zmiany. Pamiętajcie, aby przed aktualizacją upewnić się, że wszystkie posiadane przez was wtyczki i motywy są kompatybilne z WooCommerce w wersji 3.0. Przed aktualizacją zawsze zróbcie kopię zapasową plików i bazy danych.

Nowa galeria

Jak dla mnie, najbardziej ekscytująca ze wszystkich zmian jakie przygotowali dla nas deweloperzy. W znaczący sposób zmieni się sposób wyświetlania obrazków w sklepie internetowym opartym o WooCommerce.

  • Odwiedzający zyskają możliwość powiększania zdjęć – chodzi o zoom, który pozwoli bliżej przyjrzeć się detalom zdjęć.
  • Sposób funkcjonowania galerii stanie się bardziej intuicyjny dla użytkowników. Teraz, po kliknięciu na miniaturkę, główny obrazek zostanie podmieniony na ten z miniaturki, a nie – jak było do tej pory – powiększy się na pełny ekran.
  • Duże zmiany dla użytkowników mobilnych! Wprowadzono gesty dla korzystających z ekranów dotykowych – uszczypnij, aby powiększyć, przesuń aby wyświetlić kolejne zdjęcie – oraz inne dobrze znane gesty. Podobnie będzie to funkcjonować na komputerach – tam gesty możemy wywoływać za pomocą myszki.
  • Po kliknięciu zdjęcia na urządzeniu mobilnym, nie otworzy się ono w lightboksie, a zostanie wyświetlony w swoim rzeczywistym rozmiarze.

Twórcy przygotowali krótki materiał video prezentujący najważniejsze zmiany:

Usprawnione logi

Ta zmiana nie spowoduje żadnych zmian po stronie odwiedzających, ale może w znaczący sposób pomóc deweloperom w rozwijaniu ich wtyczek i lepszym zrozumieniu WooCommerce, a także z pewnością pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój systemu i dodatków. Administratorzy sklepów zyskali wgląd w przejrzyste raporty, co spowoduje że dużo łatwiej będzie im zgłaszać błędy autorom wtyczek. Usprawniony system zapisu informacji w logu pozwala również na ich wygodny podgląd z poziomu panelu:

Logi będą też dostępne w lokalizacji wp-content/uploads/wc-logs/.

WP-CLI

Wsparcie dla WP-CLI zostało rozszerzone. Teraz administrowanie sklepem opartym o WooCommerce z poziomu terminala będzie jeszcze łatwiejsze! Rozszerzono listę dostępnych do wykonania operacji. Ta wiadomość na pewno ucieszy zwolenników konsoli.

Wydajność

Każdy świadomy admin wie jak istotna jest wydajność aplikacji internetowych. Twórcy WooCommerce także to rozumieją, dlatego usprawniono działanie rdzenia. Dokonano zmian w strukturze systemu oraz zoptymalizowano niefortunne fragmenty kodu. Kilka funkcji zostało uporządkowanych w taki sposób, by zużywać jak najmniej zasobów i nie nadpisywać niepotrzebnie danych.

WooCommerce 3.0 i wtyczki WP Desk

Jeśli korzystasz z wtyczek WP Desk, koniecznie sprawdź status aktualizacji naszych wtyczek do WooCommerce 3.0. Od połowy marca 2017 sukcesywnie aktualizujemy wtyczki do najnowszej wersji.

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]