Jakie typy płatności oferować w sklepie internetowym?

W dzisiejszym świecie większość społeczeństwa dokonuje zakupów przez sklepy internetowe. Wszystkie portale oferują swoim klientom możliwości związane z uiszczeniem zapłaty. Wśród nich można zapłacić poprzez pobranie, ale również udostępnić klientom szybkie płatności online, dzięki czemu transakcje są sprawne i bezpieczne.

Jakie typy płatności oferować w sklepie internetowym swoim klientom? Na rynku handlu sieciowego istnieją 4 główne bramki płatności.

Dotpay

Szerokie możliwości proponowane przez Dotpay są jednym z czynników, dla których warto zaoferować klientom taką metodę płatności. Dzięki możliwości wpłat z zagranicy, które są często spotykane, rozszerzymy naszą sprzedaż o kolejne horyzonty. Płatności Dotpay oferują nam usługę PayByLink. Dzięki niej transakcje są realizowane bez konieczności wpisywania danych, ponieważ wszystkie dane są automatycznie blokowane do momentu zakończenia transakcji. Nasz klient bez żadnego problemu i w szybki sposób dokona transakcji za zakupy. Dotpay oferuje szybkie przelewy do 29 banków. Jeżeli jednak chcielibyśmy tę ofertę powiększyć o dodatkowe banki, które nie oferują funkcji e-transeru, możemy zaopatrzyć się w dodatkową usługę E-przelew.

Zobacz jak uzyskać niższe prowizje w Dotpay →

PayU

Bramka płatności PayU jest wykorzystywana w wielu portalach, np. Allegro, gdzie w ciągu dnia wykonywanych są niezliczone ilości transakcji. Co ma nam do zaoferowania ten system płatności?

– Przelewy elektroniczne. Również w przypadku PayU przelewy są automatycznie wypełniane i blokowane do momentu zrealizowania transakcji.
– Raty PayU, dzięki którym nasi klienci mogą w prosty sposób przejść cały proces z udzieleniem kredytu. Jest to ogromna szansa na zdobycie nabywców w przypadku sprzedaży mebli, sprzętów RTV i AGD, oraz wielu innych rzeczy, za które klient nie jest w stanie zapłacić od ręki.
– Karty płatnicze, z których klienci korzystają coraz chętniej.
– PayU Płacę później z przesunięciem terminu płatności o 30 dni, mimo że nasz sklep otrzymuje zapłatę od razu.

Zobacz jak uzyskać niższe prowizje w PayU →

Przelewy24

Przelewy24 to jedna z najpopularniejszych bramek płatności online. Oferta tej bramki zakłada obsługę transakcji online, aż dla 216 banków. Jest to największa liczba obsługiwanych banków spośród wszystkich bramek. Przelewy24 oferują również poza przelewami możliwość skorzystania z rat, jak również płatności kartą płatniczą.

Zobacz jak uzyskać niższe prowizje w Przelewy24 →

Tpay

System Tpay oferuje swoim klientom również szereg udogodnień w wykonywaniu zakupów online. Jak pozostałe bramki wykonuje szybkie przelewy między bankami, pozwala na skorzystanie z płatności kartą, ale również umożliwia zakupy ratalne.

Zobacz jak uzyskać niższe prowizje w Tpay →

Którą bramkę płatności wybrać do sklepu?

Wszystkie bramki oferują podobne możliwości dla sprzedających. Dlatego pytanie brzmi, które płatności online wybrać? Odpowiedź nie będzie jednoznaczna. W każdym przypadku powinniśmy zwrócić uwagę na to jakie koszta będziemy ponosili z wykupem usługi od poszczególnych firm oraz z jakich możliwości chcieliby skorzystać nasi klienci. Możemy skorzystać z jednej usługi lub wykupić dostęp do innych. Wszystko zależy od tego czy potrzebujemy płatności zagranicznych, kartą czy też w systemie ratalnym. Każdy z nich zwiększa nasze szanse na zdobycie nowych klientów i zwiększeniu naszych transakcji.

Najlepiej wybrać jedną, która będzie nam najbardziej odpowiadała, aby nasza strona internetowa była czytelna i łatwa w obsłudze.

Zobacz porównanie najpopularniejszych bramek płatności w Polsce →

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]

Ekskluzywne porady, triki i trendy bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą. Adres e-mail

[shopmagic_form id="3782" name=false labels=false doubleOptin]